Petr Novotný

Dlouhé roky patřil Petr Novotný mezi nejoblíbenější české baviče. Spoustu lidí ničí už jen tím, že má pořád dobrou náladu. Že se pořád směje. A přitom v sobě skrýval tragické tajemství. Vzpomínku na sebevraždu své mladší sestry Soni (†18). Novotný vždycky rád mluvil o tom, že prožil krásné dětství i díky mladší sestře Soně. „Byla mimořádně krásná,“ vypráví. A vysvětluje, že za to může vzhled židovské dívky s velkýma očima a hlubokým pohledem. Rozumět si prý začali až v pozdějším věku. To když Petr studoval v Praze filozofickou fakultu a sestra bydlela s rodiči v Olomouci. „Tehdy jsem zjistil, jak moc mi chybí a jak moc je chytrá,“ vzpomíná Novotný.

Chyběl dopis na rozloučenou

Jeho učebnicemi se prokousávala s daleko větší rychlostí a lehkostí než on sám. A to jí bylo teprve šestnáct let. Strávili dlouhé chvíle rozebíráním existenciálních problémů. Zjistil, že co se psychologie týče, mohl by se od sestřičky učit. To, že ji nechal pročítat učebnice a odbornou literaturu, si později mnohokrát zazlíval. Myslí si, že to byl

Zbývá vám 75% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden

reklama