Pihy zvýraznit, či zamaskovat?

Také vám při prvním slunečním svitu vykvetou na obličeji pihy? A na čí straně jste? Schovat pod pudr, nebo pyšně ukazovat?

Pihy jsou žlutohnědé ostře ohraničené skvrny na lidské kůži obsahující zvýšené množství kožního pigmentu (melaninu). Objevují se především na obličeji, hlavně v oblasti nosu, ale také na jiných místech těla, jako je hruď, ruce, ramena či záda. Množství pih ovlivňuje sluneční záření. Větší míra slunečních paprsků zvyšuje počet a kontrast pih.

Ukažte je

V letním období se tudíž výskyt pih zvyšuje. Pihy jsou nedílnou součástí každého člověka a nikdo by se za ně neměl stydět. A pokud i vám přijdou tato znaménka na kůži milá, pak se nebojte je ukázat.

Místo klasického krycího make-upu použijte jen hydratační krém s lehkým zabarvením, aby byly vaše pihy stále viditelné. Jestliže i tak se vám to zdá málo, můžete znaménka dobarvit buďto hnědou tekutou linkou, nebo pro dlouhodobější efekt použijte hennu.

Nejste-li zrovna fanda pih v obličeji, pak byste se měla snažit vzniku předejít. K tomu vám pomůže opalovací krém s velmi vysokým faktorem ochrany.

Schovejte je

Takový faktor padesát nepropustí ani vánek na vaši tvář, takže se paprsků bát nemusíte. Na hlavu si dejte kšilt, a pihy nemají šanci. Další možností je silně krycí make-up, pod nímž nebude žádná tečka vidět. Pokud se ale chcete znamének v obličeji zbavit trvale, pak budete muset navštívit odborníka. Laserovou terapií vám pihy nadobro zmizí.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden