Pihy zvýraznit, či zamaskovat?

Také vám při prvním slunečním svitu vykvetou na obličeji pihy? A na čí straně jste? Schovat pod pudr, nebo pyšně ukazovat?

Pihy jsou žlutohnědé ostře ohraničené skvrny na lidské kůži obsahující zvýšené množství kožního pigmentu (melaninu). Objevují se především na obličeji, hlavně v oblasti nosu, ale také na jiných místech těla, jako je hruď, ruce, ramena či záda. Množství pih ovlivňuje sluneční záření. Větší míra slunečních paprsků zvyšuje počet a kontrast pih.

Ukažte je

V letním období se tudíž výskyt pih zvyšuje. Pihy jsou nedílnou součástí každého člověka a nikdo by se za ně neměl stydět. A pokud i vám přijdou tato znaménka na kůži milá, pak se nebojte je ukázat.

Místo klasického krycího make-upu použijte jen hydratační krém s lehkým zabarvením, aby byly vaše pihy stále viditelné. Jestliže i tak se vám to zdá málo, můžete znaménka dobarvit buďto hnědou tekutou linkou, nebo pro dlouhodobější efekt použijte hennu.

Nejste-li zrovna fanda pih v obličeji, pak byste se měla snažit vzniku předejít. K tomu vám pomůže opalovací krém s velmi vysokým faktorem ochrany.

Schovejte je

Takový faktor padesát nepropustí ani vánek na vaši tvář, takže se paprsků bát nemusíte. Na hlavu si dejte kšilt, a pihy nemají šanci. Další možností je silně krycí make-up, pod nímž nebude žádná tečka vidět. Pokud se ale chcete znamének v obličeji zbavit trvale, pak budete muset navštívit odborníka. Laserovou terapií vám pihy nadobro zmizí.

reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden

reklama