Plánování svatby v roce 2022. Co se změnilo oproti minulým rokům?

Stejně jako se každý rok mění svatební trendy, i samotné plánování doprovázejí určité změny. Přečtěte si, co v roce 2022 bude jinak.

1.     Minimalismus odvál covid-19

Minimalismus vládl svatebnímu světu už dlouho před koronavirovou krizí. Až s jejím příchodem se ale malé svatby a decentní oslavy staly povinností. Jak koronavirus a s ním spojená opatření odeznívají, odeznívá i touha po umírněných oslavách. Rok 2022 se tak ponese ve znamení velkolepých a pompézních svateb s bohatou výzdobou a oslavou do brzkých ranních hodin.

Chybět nesmí kvalitní živá hudba, kupa jídla a šikovný svatební fotograf, který celou tu nádheru pečlivě zdokumentuje.

2.     Svatba klidně v týdnu

Protipandemická opatření v minulých letech donutila řadu zasnoubených párů svůj svatební den přesunout. Po rozvolnění se tak sešlo více svateb, než je obvyklé. Než aby budoucí novomanželé dělali kompromisy kvůli nedostatku dodavatelů nebo zaplněným svatebním místům, stále častěji volí variantu svatby ve všední den.

3.     Praktické dary jsou zbytečné

Dlouhodobě klesá zájem o praktické svatební dary do domácnosti. Většina novomanželů totiž spolu žije již dlouho před svatbou a domácnost mají dávno zařízenou. Typické dary jako nádoby, drobné spotřebiče nebo bytové doplňky se tak stávají zbytečnými. I letos se proto mnohem častěji na svatbách setkáte s kasičkou na peněžní dary.

4.     Bez zbytečných drobností

Dlouhá léta bylo zvykem obdarovat i svatebčany drobnými suvenýry na památku. Pro mnoho moderních párů jde ale o přežitek, který jim během plánování svatby akorát přidělá práci. V současném hektickém světě tak začínají přehodnocovat, co je na svatbě skutečně důležité a čemu věnují svou pozornost.

5.     Udržitelnost na vzestupu

Udržitelnost je téma, které se momentálně prolíná celou společností. Není tedy divu, že se dostalo i do svatebního světa. Na to, aby svatba byla co možná nejmenší přítěží pro naše životní prostředí, dbá stále více párů.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden