Pleťové masky pro krásu

Že nejste zvyklá používat pleťové masky? To je škoda, každá pleť ji potřebuje jako sůl. Povíme vám, jak si ji vyrobit.

K výrobě zázračných pleťových masek potřebujete jen to, co najdete doma anebo v každé lékárně či drogerii. Ke všemu jejich výroba stojí jen pár korun.

Droždí uvítá každá pleť

Připravte si jednu kostku droždí, sklenici vody a jeden menší citron. Kostku droždí rozmělněte ve vodě a vymačkejte do ní půlku citronu. Vše dobře promíchejte a vytvořte kašičku.

Maska musí mít takovou konzistenci, aby se dala nanášet na obličej a dekolt a nestékala. Než masku nanesete, důkladně se odličte. Nechte ji působit pět až deset minut, smyjte ji a obličej si natřete vaším oblíbeným denním či nočním krémem.

Jablko na mastnou pleť

Co na tuto masku potřebujete? Jedno menší jablko, balení vysokoprocentní smetany, jež obsahuje alespoň třicet šest procent tuku, a polévkovou lžíci olivového oleje. Jablko oloupejte a nastrouhejte.

Zalijte ho smetanou a olejem a pořádně promíchejte. Maskou si potřete obličej a nechte ji působit dvacet minut. Smyjte ji vlažnou vodou a obličej opět podle potřeby a vašich zvyků ošetřete krémem.

Česnek proti akné

I dospělí lidé mohou trpět různými formami akné a právě na tento problém se hodí česnek. Ve sklenici vlažné vody rozmixujte dva až tři stroužky česneku. Nechte ho deset až patnáct minut louhovat, namočte do česnekové vody tampon a naneste ho na postižená místa.

Místo česnekové vody můžete použít i gel z aloe vera, máte-li tuto zázračnou rostlinu doma. Tu v případě použítí nechte na obličeji působit klidně dvacet až třicet minut.

reklama
reklama