Můj čas na kafíčko

Po brutální vraždě první ženy nevěřil režisér Roman Polanski, že může žít s jinou!

Do svého filmu ji tenkrát neobsadil, ale dostala jinou, osudovější roli!

Děli je sice generační rozdíl, ale jejich manželství patří ve filmovém průmyslu k nejstálejším. Režisér Roman Polanski (84) a francouzská herečka Emanuelle Seigner (51) jsou spolu už více než třicet let.

Pravé jméno slavného režiséra Romana Polanského zní Rajmund Roman Liebling. Narodil se v Paříží v roce 1933, ale dva roky před začátkem druhé světové války udělal jeho otec, s ohledem na svůj židovský původ, nepříliš moudrý krok. Přestěhoval se do rodného Polska, Jak on, tak Romanova matka skončili v koncentračních táborech. Maminka tam zahynula, otec se vrátil s novou partnerkou, kterou budoucí režisér nikdy nepřijal.

Na druhou ženu čekal osmnáct let

V Polsku začala režisérova cesta ke slávě. Krátce poté, co tam natočil svůj první film Nůž ve vodě, který mu přinesl obrovské uznání, začal točit na Západě, konkrétně v Anglii. Při natáčení slavné hororové parodie Ples upírů se zamiloval do hlavní představitelky Sharon Tate (+26). Ta se stala jeho druhou ženou - už předtím byl ženatý s jednou polskou herečkou. V době, kdy Roman a Sharon čekali prvního potomka, došlo k šílené tragédii. Do domu v Kalifornii, kde byla Sharon s přáteli, vtrhli lidé ze sekty Charlese Mansona (+83). Všechny přítomné tam brutálně zavraždili. Nepomohly ani prosby Sharon, ať ji nechají žít kvůli miminku. Zdrcený Roman pak dlouho čekal na další dlouhodobý vztah. Našel ho až sedmnáct let po tragédii, kdy se seznámil s francouzskou herečkou Emanuelle Seigner. To už žil trvale v Evropě, protože ze Spojených států byl nucen uprchnout poté, co byl obviněn ze sexuálního zneužití nezletilé dívky. Tento případ mimochodem není dodnes dořešen do konce a nad slavným režisérem se stále vznáší hrozba vězení kvůli někdejšímu skandálu.

Je při něm v dobrém i zlém.

Oba si potrpí na nebezpečné vztahy!

Emanuelle se stala nejprve ve 14 letech modelkou, když jí náhodně oslovil fotograf v Lucemburské zahradě v Paříži. Když jí bylo sedmnáct, dostala velkou filmovou roli. A dva roky nato jí potkal Roman Polanski. Bylo to v době, kdy ve své tehdejší knize vzpomínal na zavražděnou první ženu: „Pochybuji, že budu moci znovu trvale žít s jakoukoliv ženou, bez ohledu na to, jak by byla přímá, bezstarostná, dobrosrdečná a snášející mé nálady. Všechny moje dosavadní pokusy selhaly, protože jsem každou srovnával se Sharon.“ V Paříži v roce 1985 hledal herečku do svého snímku Piráti a Emanuelle mu doporučil jeden známý. Nakonec si zahrála až v Polanského dalších filmech, ale přes věkový rozdíl třiatřiceti let tehdy vznikla láska. Herečka přiznala, že právě tenhle rozdíl jí přitahoval. „Existují vztahy, které navenek vypadají dokonale, a ty mě nezajímají. Líbí se mi to, co je nepředvídatelné a riskantní,“ uvedla. Tohle riziko kupodivu vychází. Ostatně i sám Polanski říká: „Normální láska není zajímavá. Ujišťuji vás, že je neuvěřitelně nudná.“ Emanuelle hrála v několika filmech svého muže, mají spolu dvě děti a nevypadá to, že by se jejich vztah za více než třicet let nějak vyčerpal.

Útulné hnízdo se proměnilo v domácí vězení!

Horská chata, kterou má Roman Polanski se svojí ženou ve Švýcarsku, se před časem stala jeho domácím vězením. V roce 2009 to totiž vypadalo, že opravdu skončí za mřížemi. Na žádost amerických úřadů byl zatčen a umístěn do vazby, odkud se vykoupil kaucí ve výši skoro 78 milionů korun. Svoji chatu pak nesměl opustit a musel nosit elektronický náramek. Emanuelle ho tam s dětmi pravidelně navštěvovala a přiznala novinářům, že má o manžela strach. Nakonec ho ale Švýcaři do USA nevydali.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden