Po čem ženy touží

Co ženám nejvíce schází? Po čem marně touží? Jak se chlap stane nikoli problémem, ale vaší pomocí a spásou? Jak už nebýt ženou, jež potřebuje muže, ale tou, kterou potřebuje muž.

Pravda, být spokojená je pro ženy alfou a omegou všeho. Existuje deset oblastí, kde potřebujeme být spokojené: zdraví, práce, finance, volný čas, manželství, partnerství, děti, osobní prostor, sexualita, příbuzní, přátelé a domov.

Jenže, kam se vytratila láska? Spokojenost a láska jsou spojené nádoby. Láska nám dává sílu překonávat překážky, vstávat a mít chuť jít dál. Pokud ji nepěstujete a nerozdáváte, nevrací se k vám a brzdí nové možnosti, které k vám nemohou přijít. Kolik lásky máte pro druhé, tolik jí dostáváte nazpět.

Věřit a důvěřovat

Ženy chtějí věřit, ale pochybnosti v nich často polykají jejich víru. Věřit je nezbytnost, silná emoce, ale není to naděje, která signalizuje nejistotu.

Když naději přetransformujete na víru a pochybnosti vyměníte za jistotu, dostanete sílu vytrvat a naučit se namísto „Doufám“ říkat raději „Věřím“. Slovo „Doufám“ totiž bere energii a podvědomě se tak připravujete na možnou porážku.

Mít s kým sdílet

Čím více ze srdce se rozhodnete, tím více budete věřit, že překonáte všechny překážky, a tím snadněji je začnete zdolávat. Každodenní malé vítězství upevní vaši víru. A také lásku k muži. Pěstovat přátelství je jedna ze základních potřeb ženského bytí.

Mít s kým sdílet starosti, které se tím stávají menší, a radost, jež díky sdílení mnohonásobně vzroste. Umět dávat a umět přijímat. Umět naslouchat a poradit. Pochválit a nehanit. Mít někoho, kdo je naladěný na stejnou vlnu, tempo a vnímání světa.

Mít se s kým smát až k pláči. Mít někoho, komu říkáte, co skutečně chcete vy, ne to, co chce slyšet on. Pěstovat přátelství a vážit si lidí, se kterými máme podobný pohled na svět, to, je pravá podstata sdílení. To je štěstí.

Mít stále pro koho žít

Děti jsou absolutně bezpodmínečná láska. Jsou naším odrazem a zrcadlí se v nich naše touhy a sny. Touha mít děti bývá součástí ženské spokojenosti a naplnění. Ale bez mužů a partnerské lásky by náš život nebyl úplný.

Toužíme po spolehlivém muži, který se nám v krizi nepověsí na záda a neřekne: „Neboj, všechno dopadne dobře. Zvládneme to.“ Muž rozhodný, který neplýtvá slovy, nestěžuje si, nestaví vzdušné zámky, ale jedná. Je to muž, který ženu uznává
a respektuje.

Mít pro co žít

Když vás práce nebo péče o domov netěší a vnáší do vašeho života pocit marnosti, cítíte se nepotřebná, nevyužitá, zamrzlá na místě. Pro ženy je důležitá pozitivní zpětná vazba. Víte, že pouze jeden výrok z deseti, který dětem během výchovy říkáme, má kladný obsah?

Dítě, jež dospěje, pak v tomto nacvičeném schématu funguje i ve svém životě a negativními reakcemi otravuje okolí i sebe. Lidé chtějí být v pozitivním prostředí, a když ho poznají, touží po něm.

Mít čas také jen sama pro sebe

Mít čas pro sebe je podstatná součást duševní hygieny. Vypnout a jen tak spočinout. Být sama se sebou, se svými myšlenkami, bilancovat, plánovat, těšit se. Umět si vymezit svůj osobní prostor je důležité.

A kde je tu místo pro muže? V respektu. Aby to, po čem toužíte, neprosvištělo kolem vás a neminulo vás to, musíte vědět, co chcete, a vydat se za tím. K tomu potřebujete mít čas jen pro sebe. Mužův úkol je jediný: umožnit vám to a podporovat vás.

Po čem nejvíc toužíte vy?

Napište si svůj malý seznam a vydejte se za svými touhami. Postupně odstraňujte vnitřní překážky, které vám brání v pohybu vpřed. Zapojte naplno mentální sílu směrem k tomu, co si opravdu přejete, po čem skutečně toužíte.

Nepotřebného a zbytečného se zbavte. Naučte se myslet a mluvit pozitivně. To vás dovede k tomu, co chcete mít. Je úžasné sledovat proces životní proměny, kdy se z troufalých přání stává realita a zjišťujete, že náhle žijete svůj velký sen.

reklama
reklama

Komentáře