Po nedovoleném opuštění republiky dostal Pavel Kříž pět let natvrdo!

„V Kanadě jsem našel svůj druhý domov. Udělal jsem tam za svým dosavadním životem tlustou čáru.“

Slávu získal Pavel Kříž (57) doslova přes noc, když v 80. letech vstoupil do kin film Jak svět přichází o básníky. Svého hrdinu pak zahrál ještě pětkrát a nezabránila mu v tom ani emigrace!

Známe ho jako doktora Štěpána Šafránka z šesti filmů o „básnících“. Populární herec Pavel Kříž (57) se přitom opravdu chtěl stát doktorem. Přál si vystudovat medicínu, jenže nedostal se ani na gymnázium, kvůli politice. Zvolil si proto jinou životní cestu.

Protože už byl herecky činný v dětském věku, nastoupil po základní škole na konzervatoř v Praze. Potom pokračoval ve studiu na DAMU. Ukázalo se, že to bylo

Zbývá vám 90% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS.
Letní sleva!
Namísto obvyklých 20 Kč stojí nyní odemknutí článku pouhých 9 Kč! Kód k odemknutí článku, který od nás obratem obdržíte, můžete také zcela zdarma poslat svojí kamarádce a potěšit ji v letních měsících pohodovým čtením. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 900 10 09. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9001009 je 9 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden