Po smrti milovaného partnera litovala, že si ho nikdy nevzala

Když Jiří Adamíra zemřel, Maciuchová se zhroutila. Tehdy se naplno ukázalo, že byl charismatický herec celým jejím světem.

Úžasná Hana Maciuchová (74) je i dnes přesvědčená, že její setkání s hercem Jiřím Adamírou  (†67) bylo snad někým předurčeno. A to i přesto, že byl jejich vztah alespoň zpočátku plný bolesti.

 

Přední dáma českého herectví, stále noblesní Hana Maciuchová (74), se narodila 29. listopadu 1945  ve Štenberku u Olomouce. Protože byli její rodiče vášniví milovníci divadla, měla už od maličko blízko k tomuto prostředí. A ačkoli snad již od dětství toužila po prknech, která znamenají svět, ze  své první role byla zoufalá.

Když v mateřské školce připravovali představení o Sněhurce, měla malá Hanička hrát právě Sněhurku. Jenže zatímco ostatní děti byly nadšené, ona se trápila. Při představě, že by měla umřít a princ by jí měl dát polibek, vyplakala snad potoky slz.

 

Musela zasáhnout maminka

Tehdy naštěstí zasáhla její milovaná maminka, která ve školce zařídila, že malá Hanička dostala roli Šmudly. Ačkoli byl její tatínek pilot a maminka knihovnice, oba vášnivě ochotničili. A protože malá Hana odjakživa ráda zpívala a recitovala, dospěli k názoru, že je

Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
Staňte se členem Premium sekce
VIP
Exkluzivní články každý den! Vždy zaručený výběr jen toho nejlepšího a jedinečného čtení!
Výhody
20% SLEVA na všechny knihy z naší knižní produkce
Dárky
Zdarma roční předplatné elektronické verze jednoho z našich časopisů

Komentáře