Po těžkém dětství přišly úspěchy na divadelních prknech

Malý Jiří nevěděl, kam matku odvezli. On skončil na nedaleké stanici místních pohraničníků, ona pak nadlouho ve vězení.

Vynikající herec Jiří Štěpnička (74) se narodil do velice krušné doby. Nějaký čas strávil v dětském domově, a když se jeho maminka vrátila z vězení, žili v místnosti bez tekoucí vody.

Skoro by se zdálo, že Jiří Štěpnička (74) měl už při narození veliké štěstí. Vždyť jeho maminkou byla velká prvorepubliková hvězda stříbrného plátna a slavná herečka Národního divadla Jiřina Štěpničková (†73).

On sám přišel na svět 10. dubna 1947 v Londýně a za kmotra mu nešel nikdo jiný než syn někdejšího tatíčka prezidenta, velvyslanec Jan Masaryk (†61).

Dokonalý exemplární případ

Jenže co se tehdy zdálo jako zajímavý původ a vstupenka do lepší společnosti, bylo jen o rok později vnímáno jako velké stigma. Když došlo v

Zbývá vám 89% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden