Můj kousek štěstí

Pod rouškou: Co se děje s pletí?

Pod rouškou: Co se děje s pletí?

Vypadá to, že roušky ještě hned tak neodložíme. Její každodenní a dlouhé nošení ale může mít na naši pleť špatný vliv.

Ušetříte sice za většinu líčidel, zvláště rtěnky, ale rouška vytváří vlhké a teplé prostředí, což podporuje množení bakterií a snížení obranyschopnosti pokožky, tření o roušku může vyvolat i podráždění, svědění či zhoršení stavu pleti, třeba vznikem akné, rozpraskané rty či koutky. Proto je potřeba roušku častěji měnit. Jednorázové byste měli po 20 minutách opatrně vyhodit, látkové každý den vyvařit nebo alespoň vyprat a vyžehlit napařovací žehličkou. Používejte nedráždivé prací prostředky a nezapomeňte na důkladné vymáchání. Snažte se také rukama nedotýkat obličeje, nejen že na nich je spousta nečistot, které si zbytečně vetřete do pleti, ale můžete si tak i zanést virus na sliznice (třeba i do oka).

Jemné čištění
Čištění je stále základ. Zapomeňte teď ale na gel i pleťové oleje. Ráno i večer obličej jemně, ale důkladně ošetřete pleťovým mlékem a tonikem, odstraníte tak usazené nečistoty a maz. Pro osvěžení a zklidnění pleti použijte termální vodu. S peelingem ale opatrně. Ty, které obsahují agresivní exfoliátory, tedy brusné částečky, teď nejsou příliš vhodné. Místo nich použijte jednou týdně jemný enzymatický.

Vhodný krém
Před nasazením roušky obličej umyjte vlažnou vodou a naneste denní krém lehké textury, počkejte, až se zcela vstřebá, a až pak si nasaďte roušku. Čelo a oční okolí si chraňte krémem s ochranou proti slunečnímu záření. Hutné mastné krémy a oleje si nechte na večer a na dny, kdy víte, že nepůjdete ven – mastná rouška je totiž nefunkční rouška. Po příchodu domů umyjte obličej čisticím mlékem nebo olejem, naneste sérum a větší množství krému než obvykle. Klidně i několikrát týdně večer si udělejte hydratační nebo výživnou pleťovou masku – podle aktuálního stavu pleti.

Líčení jen od kořene nosu výš
Nechte pleť dýchat. Pod roušku nepoužívejte make-up, pudr, rtěnky, lesky a balzámy na rty a podobnou dekorativní kosmetiku. Úplně stačí kvalitní řasenka, případně oční linka nebo stíny. Na čelo a oční okolí i make-up, můžete použít, zvolte ale takový, který obsahuje sluneční filtr.

Noste roušku jen tam, kde musíte
Netrapte svou pleť v roušce zbytečně v místech, kde to není nutné, zkrátíte tak dobu, kdy se v ní zbytečně zapařuje. Vaše pleť si potřebuje odpočinout. Nemá například smysl si zakrývat obličej, když se procházíte osamoceně lesem nebo venčíte psa a několik desítek metrů kolem vás prokazatelně nikdo není. Ani v autě ji nemusíte mít, pokud jedete sami nebo jen s někým z rodiny, tam můžete volně dýchat a ideálně i větrat. Ale nezapomínejte si roušku v místech, kde byste mohli někoho potkat, zase nasadit.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden