Pod stromečkem našla nejkrásnější telegram

Patnáctiletá Maruška měla jeden velký problém. Neuměla se líbat. A princ se na ni kvůli tomu zlobil.

Většina životního příběhu Mileny Dvorské se čte jako pohádka. Až na ten konec. Optimistického happyendu se herečka s nejkrásnějšíma očima nedočkala.

Až do patnácti let se její osud vyvíjel takříkajíc úplně normálně. Od svých vrstevníků se snad dcera úředníka ve sladovně a švadleny výrazněji lišila jen tím, že odmalička hrála divadlo s prostějovskými ochotníky.

Když přišel čas na volbu střední školy, rozhodla se stát zdravotní sestřičkou. A určitě by se o nemocné starala vzorně, kdyby… Kdyby do Prostějova jednoho krásného večera nepřijel slavný Jan Werich se svou vlastní estrádou.

S obavami šla do herecké šatny

Plachou dívenku tenkrát stálo  hodně psychických sil, aby si po povedeném představení zašla s památníčkem do šatny slavného herce a principála.

Možná netušila, že jsou to nejdůležitější kroky jejího života. Jan Werich tenkrát shodou okolností hledal Marušku do nové pohádky Byl jednou jeden král. Měla mít stejně nevinné a přitom

Zbývá vám 87% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden