Podívej se mi do očí…

… a já ti řeknu, jaký jsi. Ne nadarmo se říká, že oko je oknem do duše. Nemusíte vůbec promluvit a oči na vás prozradí vše. Ať už máte modré, šedé nebo hnědé, řekneme vám, co to o vás vypovídá.

HNĚDÉ

Jde o nejběžnější barvu očí, je totiž geneticky dominantní. Lidé, kteří je mají, jsou považovaní za kreativní, sebevědomé, nezávislé a spolehlivé. Hnědá barva je spojována se zemí, tvořivostí a pozitivismem.

Hnědoocí lidé bývají optimistické povahy. I když jsou to skuteční individualisté, jsou společenští, loajální, rádi pečují o druhé – minimálně o ty, kteří jsou pro ně v životě důležití, a touží i po jiných věcech než materiálních.

Díky tomu jsou považováni za praktické. Často je trápí zažívací potíže, své si užívají se žlučníkem, žaludečními vředy, ale mívají i problémy s nervovým systémem.

MODRÉ

Lidé odnepaměti nejvíc toužili po těchto očích.

Důvod? Vyzařují spokojenost, klid a laskavost. Jsou znakem upřímnosti a ti, kteří je mají, většinou nejsou závistiví a druhým lidem přejí jen to nejlepší. Touží po dlouhotrvajících vztazích bez zbytečných řečí a výmluv.

Svým roocí lidé sklon k onemocněním dýchacích cest, srdce či ledvin.

ZELENÉ

Zelené oči jsou považované za obzvlášť krásné. Pokud má někdo zelené oči, jsou jím druzí lidé většinou fascinováni. Mají je jen dvě procenta světové populace.

Kdo je má, toho okolí považuje za svůdného, sexy a trochu tajemného. Lidé se zelenýma očima mají zdánlivě protichůdné vlastnosti: Mohou být dominantní, ale přesto jemní, opatrní a silní, nepředvídatelní a zároveň děsiví.

Zelená barva je také spojována s kreativitou. Dokážou druhé strhnout pro své nápady. Jsou inteligentní, velmi zvídaví, ale také mimořádně žárliví. Problémy jim může způsobovat stres, který ohrožuje především jejich srdce a hlavu.

ŠEDÉ

Říká se, že lidé s šedýma očima se narodili jako vůdci. Jsou dominantní a silní. Kdo se jim však otevře a vyzná ze svých citů, bude překvapený, kolik nejistoty se v nich skrývá. Co se týká agrese, jsou paradoxně nejméně agresivními lidmi ze všech.

Kupředu je žene jejich odhodlání, zapálení a vášeň, nikoliv ostré lokty. Všichni mají jedno společné, jsou to extrémisti doslova ve všem. Jsou buď absolutně nevyrovnaní, nebo dokonale v pohodě. Někdy bývají až moc opatrní a pro okolí je občas trochu těžké brát je vážně.

Pyšní se analytickým myšlením, jsou racionální a kreativní. Trápí je dermatologické problémy a revmatismus.

ČERNÉ

Tvrdíte-li, že máte černé oči, není to pravda. Čistě černé oči neexistují. A to, co jimi nazýváme, jsou jen velmi tmavě hnědé oči.

Jejich nositelé bývají spojováni s tajemstvím a intuicí. Studie ukázaly, že tito lidé bývají vášniví, dynamičtí a také velmi inteligentní. Jsou spíše mlčenliví, trochu nedůvěřiví a lehce propadají vše spalující lásce.

Typická je pro ně vášeň a sarkasmus.

HNĚDOZELENÉ

Lidé s hnědozelenýma očima jsou sebevědomí, nezávislí a spontánní. Milují zkoušet nové věci. Jsou trochu divocí, rádi riskují a jejich povaha je dobrodružná.

S jejich vzhledem se často spojuje slovo elegance, které je naprosto vystihuje. Každá z barev jim přidává něco ze svého vlastního charakteru, takže se těžko rozhodují, jak se zachovat v té které situaci.

Díky tomu jsou ale schopni se rychle přizpůsobit téměř čemukoli. Nesnášejí monotónnost, pak upadají do nudy a jsou dost protivní. Občas se chovají vůči druhým dost sobecky.

ŠEDOZELENÉ

Tito lidé jsou svědomití a pracovití.

Jsou pragmatičtí s reálným pohledem na svět. Obvykle jsou trpěliví a dokážou si počkat na tu správnou chvíli. Mají v ideální míře propojenou inteligenci a citlivost, intuici a flexibilitu. Jsou opatrní, vědí, jak naslouchat a vcítit se.

Jsou také jemní, ale pokud se s nimi dostanete do sporu, jsou vás schopni nemilosrdně rozdrtit.

MODROZELENÉ

Lidé s takovýma očima kombinují v charakteru v různém stupni kvality zelenookých a modrookých lidí.

Jsou odhodlaní a ambiciózní. Vědí, co chtějí, a pevně hájí svoje zájmy. Zároveň jsou klidní a upřímní. Mají téměř v dokonalé rovnováze mysl a fantazii. Jsou loajální, ale ne sentimentální. Chybí jim vřelost, i když jsou schopni chránit, pomáhat a dávat ostatním dobré rady.

okolím jsou považováni za velmi atraktivní. Dnes už je čím dál těžší potkat člověka s čistě modrýma očima, protože v genetické kombinaci s jinou barvou očí vzniká člověk s dominantnějším typem očí, což bývá většinou hnědá či šedá.

reklama
reklama