Můj kousek štěstí

Pomerančová šťáva - ideální nápoj k snídani

Je nejlépe vstřebatelným zdrojem vitamínu C a výborným detoxikačním prostředkem, který napomáhá vyplavování jedů z těla.

V tomto džusu najdete látky, které příznivě ovlivňují krevní oběh a činnost srdce.Další cennou látkou jsou limonoidy známé svými protinádorovými účinky. Kromě toho, že má šťáva příznivé účinky při léčbě rakoviny, také zpomaluje proces stárnutí a zmírňuje projevy celulitidy. Neméně významný je obsah vlákniny, která pomáhá předcházet zácpě.Vitamíny B a A prospívají pleti. Vzhledem k vysokému obsahu vitamínu C pomerančová šťáva posiluje imunitní systém a měli bychom ji proto pít především v období chřipek a nemocí z nachlazení. V případě, že už jste nemocní, je dobré vědět, že šťáva z pomerančů urychluje uzdravování.Ne náhodou se stalo zvykem nosit nemocným právě pomeranče.

Skvělá na kocovinu

Nejlepším zdrojem prospěšných látek je domácí čerstvě vylisovaná šťáva, krabicové džusy se konzervují a pasterizují, což ničí jejich cenný obsah.Nejpohodlněji si svůj snídaňový drink připravíte pomocí odšťavňovače. Vylisovanou šťávu neskladujte, ale ihned vypijte. A také do ní nikdy nepřidávejte cukr. V případě nutnosti slaďte medem. Kromě čerstvých pomerančů můžete do odšťavňovače přidat také mrkev nebo jablka, které jsou pro pomeranč ideální kombinací. Když si každý den dáte sklenku této šťávy, nejenže se příjemně osvěžíte, ale také dodáte tělu všechny potřebné látky – hned pěkně po ránu, kdy je tělo nejlépe využije. Zároveň tím předejdete riziku vzniku roztroušené sklerózy, rakoviny, degenerace a dalším vážným onemocněním. Jestliže uvažujete o detoxikační kúře namísto předvelikonočního půstu, dva dny pijte pouze vodu s pomerančovou šťávou a jezte pomeranče. Třetí den se budete cítit skvěle! Pomerančová šťáva je také vynikajícím prostředkem proti kocovině! .

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden