Pomluvy ničí život!

Rady, které nikdo nechce slyšet Také se vám už stalo, že se na nic nikoho neptáte, a začnete dostávat rady, že byste neměla dělat to nebo ono? Že to, pro co jste se rozhodla, je špatné řešení, a že takhle to daleko nedotáhnete? Většinou pak hned vysvětlujete a obhajujete svůj postoj, ale je to zbytečné, jen vám to bere energii.

Raději mlčete a s odsuzovačem se v klidu rozlučte. Chorobní odsuzovači jsou nešťastní lidé, co sami nejsou se svým životem spokojení. Člověk, který je šťastný, nepotřebuje hodnotit a odsuzovat druhé, a respektuje jejich život takový, jaký je.

Věčné obviňování Je jednoduché nacházet chyby na ostatních. Odsuzování a kritice druhých jde propadnout snadno. Jakmile začnete někoho odsuzovat, ztrácíte kontrolu nad svým životem, vlastně žijete životy druhých.

U druhých vnímáte ty slabosti, které sami u sebe nejvíce potlačujete. Odsuzováním druhých jen ukazujete, jak vás váš vlastní život nebaví. Proto přestaňte obviňovat a soudit. Vezměte život do svých vlastních rukou.

Dovolte sobě a lidem okolo sebe žít takový život, jaký sami chtějí. Rady dávejte až tehdy, když si o ně někdo řekne. Čas zahojí všechno Neberte si nic příliš osobně, protože když vám někdo slovně ubližuje, je to odrazem jeho vlastního postoje.

Ani vy neubližujte, protože všechno se vám jako bumerang vrátí. Co si o vás myslí ostatní, není vaše starost. Nekritizujte, respektujte všechny takové, jací jsou. Nesrovnávejte svůj život s druhými, nikdy nevíte, čím si museli projít.

Usmívejte se, nemůžete vyřešit všechny problémy světa. Buďte především pravdiví vůči sobě. Vytvořte si vlastní možnosti. Hledejte kolem sebe lidi, se kterými vám je dobře. Čas zahojí skoro všechno..

reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden

reklama