Pomoc! Padají mi vlasy

Řídnutí a padání vlasů může být obzvlášť pro ženy velmi stresující. V tomto případě se ale zrovna nevyplácí panikařit, protože stres je jedním z faktorů, které padání podporují.

Najděte příčinu

Ze všeho nejdřív je důležité najít spouštěcí faktor. Věcí, jež vypadávání vlasů ovlivňují, je hned několik. Patří k nim, jak už jsme zmínili, nadměrný stres, různá infekční onemocnění, stavy po operacích, období těhotenství nebo naopak doba po porodu, onemocnění štítné žlázy, jater či ledvin. Dále ho může spustit i užívání některých léků a výrazné hormonální změny. U mužů, častěji než u žen, bývá také na vině genetika. V tomto případě se však bavíme asi jen o deseti procentech všech případů. Budete-li zjišťovat příčinu, myslete na to, že vypadávání je až následná reakce.

Zpomalte

Proto je dobré vrátit se zhruba tři měsíce zpět a zapřemýšlet, co se v tu dobu odehrávalo.

Nejen pro správnou funkci těla, ale i pro zdraví našich vlasů jsou důležité oddech, spánek, zdravá strava bohatá na bílkoviny, vitaminy a minerály a samozřejmě pitný režim. Stav našich vlasů bývá často odrazem našeho celkového zdravotního stavu, a to jak fyzického, tak i psychického.

Ne nadarmo se říká, že krása začíná uvnitř, a v případě problémů s vlasy to platí dvojnásob. Víte-li, že v této oblasti pokulháváte, snažte se vše vylepšit.

Používejte vhodnou péči

Dalším krokem na cestě za zdravými vlasy je výběr správných a kvalitních přípravků, které vám pomohou padání minimalizovat.

Tak jako byste si na tvář nikdy nedala nevyhovující krém, tak ani na vlasy a pokožku hlavy by nikdy neměla přijít péče, která je pro ně nevhodná. Nebojte se proto zainvestovat i do dražších produktů, jež budou ale určeny přesně pro vás.

Dodržujte zásady

I pokud máte vlasy v pořádku, tyhle věci byste nikdy neměla dělat. Při padání to platí dvojnásob. Mokré vlasy si nikdy nedrhněte ručníkem, češte je, až uschnou, a v žádném případě nechoďte spát s mokrou hlavou.

Extrémně s vlasy neexperimentujte, a to zejména s barvami. Nebojujte také nesmyslně s přírodou, máte- li vlasy kudrnaté, smiřte se s tím a nechtějte rovné. Zbytečně si je ničíte..

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden