Pomocníci v boji proti křečovým žilám

Vznikají velmi pomalu a nenápadně, když už jsou ale vystouplé a prosvítají přes kůži, většinou už se s nimi nedá nic dělat. Přesto si ale můžete ulevit od bolesti a zmírnit jejich projevy. Jak?

Kompresní punčochy

Obrovskou úlevu od křečových žil skýtají punčochy.Ne však ty obyčejné, které seženete v běžném obchodě, ale takzvané kompresní punčochy či ponožky, které zajistí lepší proudění krve do končentin. Můžete je nosit po celý den a nohy vás nebudou bolet, nebudete je mít oteklé ani ztěžklé.Dokonce je můžete mít na sobě i během spánku. Tyto speciální punčochy sežente v obchodech se zdravotními potřebami.

Olej na křečové žíly

Skvělým pomocníkem proti křečovým žilám je i bylinný olej. Připravte si 200 g květu měsíčku, 100 g plodů kaštanu a 2 dcl slunečnicového oleje.Olej přiveďte k varu a přidejte do něj měsíček a kaštany. Povařte patnáct minut, nechte vychladnout a dva dny odležet. Nakonec vše sceďte. Křečové žíly si potírejte směrem k srdci.

Léčivý čaj

Ani bylinnými čaji rozhodně nic nezkazíte, ba naopak. Musíte však vědět, po které bylince sáhnout. Nejvhodnější jsou ty, které posilují žíly. Anebo si rovnou připravte bylinnou směs.
Zhruba 40 g anděliky lékařské smíchejte s 30 g krušinové kůry, 20 g komonice lékařské a 10 g kořene hořce žlutého. Jednu lžíci této směsi převařte ve 2 dcl vody. Patnáct minut louhujte, pak sceďte a pijte během celého dne.

Bylinná koupel

Bylinný olej a čaj je zapotřebí doplnit také bylinnou koupelí. Do čtyř litrů vroucí vody nasypejte hrst přesličky rolní, 100 g cibule, 2 lžíce pelyňku pravého a hrst čerstvé dubové kůry. Směs vařte deset minut a pak ji přelijte do kyblíku.Dolijte trochou převařené vody a přidejte dvě polévkové lžíce soli. V této směsi si nohy namáčejte dvacet minut. Opakujte obden.

Babské rady

Ty rozhodně není radno podceňovat. Křečovými žilami trpí především ženy a našich babiček a prababiček se rovněž týkaly a moc dobře tak věděly, jak si od nich ulevit. Například tím, že celý den popíjely nastrouhanou citronovou kůru s vodou. Proč? Protože obsahuje rostlinný antioxidant bioflavonoid, který snižuje bolestivost žilních stěn.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden