Moje šťastná hvězda

Pořád touží po roli kovboje

Moje šťastná hvězda

Skoro se ani nechce věřit, že MIROSLAV VLADYKA (62) už patří mezi šedesátníky. Tenhle sympatický a uznávaný herec má totiž pořád trochu rošťácký klukovský vzhled.

Před filmovou kamerou se objevil už jako malý kluk. A podobně jako mnoho dalších hereckých kolegů začínal Miroslav Vladyka (62) ve filmech Věry Plívové-Šimkové (88), uznávané režisérky dětských filmů.

Proslavil ho Karfík

Přestože se v dětských rolích osvědčil, po kariéře herce zpočátku vlastně ani netoužil. Mnohem víc se chtěl stát námořníkem a byl také talentovaný sportovec – věnoval se například kanoistice.

Ale během gymnaziálních studií nakonec své představy o budoucnosti přehodnotil a podal si přihlášku na DAMU, kterou s úspěchem absolvoval. To bylo v 80. letech a právě v té době se

Zbývá vám 82% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden