Poslední jízda autem skončila pro Tomáše Holého po dvou kilometrech!

Následky nehody byly tak rozsáhlé, že mu lékaři nemohli zachránit život.

Dodnes svým spikleneckým dětským úsměvem dobývá srdce televizních diváků. Kariéra Tomáše Holého (†21) skončila s jeho dospíváním, jeho život pak ale neměl bohužel dlouhého trvání.

Za to, že se Tomáš Holý (†21) stal nejslavnějším českým dětským hercem, mohla obyčejná náhoda. Jeho strýček pracoval jako rekvizitář v barrandovských ateliérech. Když se natáčela komedie Marečku, podejte mi pero!, její součástí byla kratičká scénka, ve které přinese do hodiny chemie malý chlapec oběžník od ředitele školy.

Na tuto roli byl předem jeden kluk vybrán, jenže onemocněl. Režisér Oldřich Lipský (†62) tehdy požádal celý štáb, aby se poohlédl po nějakém náhradníkovi. Přihlásil se právě Tomášův strýc a doporučil svého synovce. Ten druhý den zvládl natáčení s naprostou sebejistotou.

Ony tři věty ze scénáře zvládl s přehledem a ještě si získal sympatie všech lidí kolem. Bylo jasné, že v tom drobném žáčkovi něco opravdu je.

Vrátil se, nemluvil, ale vyhrál!

V muzikálu Ať žijí duchové! si Tomáš zahrál jen jednoho ze členů rozsáhlejší dětské party, potom ovšem přišla nezapomenutelná role Vaška, který žije sám se svojí mámou. Televizní

Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
Staňte se členem Premium sekce
VIP
Exkluzivní články každý den! Vždy zaručený výběr jen toho nejlepšího a jedinečného čtení!
Výhody
20% SLEVA na všechny knihy z naší knižní produkce
Dárky
Zdarma roční předplatné elektronické verze jednoho z našich časopisů

Komentáře