Poslední potlesk pro Paní herečku

Anče z Krkonošských pohádek i Blažejová z Nemocnice na kraji města zamířila za Jiřím Adamírou do hereckého nebe.

Vědělo se, že znovu bojuje o život s krutou nemocí. Že kvůli tomu dokonce musela zrušit i divadlo. Přesto zpráva, která se objevila 26. ledna odpoledne, šokovala všechny její příznivce a známé. Legendární herečka Hana Maciuchová už nežije.

Vždycky se považovala za divadelní herečku. Měla k tomu důvod. Hana Maciuchová se totiž pro divadlo narodila. Svou první roli dostala ve školce. Původně měla hrát dokonce postavu titulní.

Okouzlující Sněhurku. Jenže dívenka si tenkrát postavila hlavu. Řekla, že nechce na pódiu umřít. A že Sněhurku s lehkým srdcem vymění třeba za Šmudlu. „Nikdy nezapomenu na to, jak jsem tenkrát byla spokojená,“ říkávala.

Co takhle zahrát si v Lucerně?

Pak se ale na pár let z cesty vedoucí do říše divadelní múzy Thálie odchýlila. Zpátky ji nasměroval její táta, pilot, ale i vášnivý ochotník a divadelní režisér.

Tehdy čtrnáctileté dcery se jen tak mezi řečí zeptal, zda by si nechtěla

Zbývá vám 83% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden