Staré dobré časy

Poslední z chlapů Potůčků začínal jako princezna

Staré dobré časy

Historie se opakuje. V bývalé dejvické orlovně, kde s herectvím začínal, se teď chodí na syna Ivana.

Smutné zprávy přicházejí obvykle v době, kdy je nejméně čekáte. Naposledy o adventu. Zlatou neděli totiž uvedla zpráva, že zemřel poslední z Chlapů v chalupě, slavný herec Ladislav Trojan (†90).

Každý nějak začínáme. V případě Ladislava Trojana to bylo rolí princezny. „Chodil jsem tehdy do katolické školy se samými kluky,“ vysvětloval od té doby. „Někdo ji dělat musel.“ A taky v té souvislosti tvrdil, že to byla první a zároveň poslední ženská role v jeho životě.

A taky to, že se představení pro rodiče odehrálo jen jednou, ve slavné orlovně v Dejvicích. Tam, kde je dnes legendární divadlo, kam lidi chodí na jeho syna Ivana Trojana (*1964). Tomu se říká symbolika.

Maminčin sen o inženýrovi pohřbila nenáviděná deskriptiva

Jenže to nadlouho bylo jediné setkání s divadlem. Maminka z něj vždycky chtěla mít

Zbývá vám 86% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden