Moje sladké tajemství

Potraviny, které zatočí s povánočními kily

Salát 

Zpomaluje tvorbu hormonů

zodpovědných za přibírání V chladných měsících čerstvý salát mizí z našich talířů, což je to škoda. Právě tmavší listy zimních druhů, jako je třeba polníček, obsahuje mnoho důležitých minerálů, například hořčík.

Ten nejenže uklidňuje, ale také brzdí produkci stresových hormonů, které jak víme způsobují přibírání. Mimo jiné produkuje také protitukové enzymy. Dokáže zasytit, a to i přes minimální příjem kalorií.

Kiwi

Odbourává přebytečné kilogramy

Obsahuje až 44 mg vitaminu C na 100 g, a to je pořádná porce, kterou při hubnutí rozhodně oceníte. Vitamin C tělo potřebuje pro tvorbu zeštíhlujících hormonů a transportních látek.

Takzvaný enzym actinidin podporuje trávení. Toto ovoce je ideálním dopoledním snackem, nebo skvělou volbou pro odpolední svačinu. Velmi chutné je též jako smoothie.

Banány

Zeštíhlují postavu

Toto ovoce obsahuje poměrně hodně kalorií, až 90 kcal na 100 g, a proto nemá při hubnutí nejlepší pověst.

To je však chyba! Banány, které jsou ještě trochu zelené, totiž obsahují hubnoucí látku, a to rezistentní škrob. Ten putuje nestrávený z tenkého do tlustého střeva a pomáhá střevní flóře k tvorbě kyseliny, která vytahuje tuk z buněk. Mimo jiné zvyšuje produkci hormonů tlumících hlad.

Citronová šťáva

Vyrovnává hladinu cukru

Ve šťávě a těsně pod slupkou se nachází kyselina citronová.

Ta vás zbavuje přebytečných sacharidů, které by se jinak ukládaly na tuky. Tento účinek trvá až 12 hodin. Citrónovou šťávou pokapávejte zeleninu, maso, ryby či salát, nebo vypijte sklenici vody s vymačkanou šťávou.

Brokolice

Útočí na tukové polštářky

Aby tělo dokázalo odbourat zásoby tuku, potřebuje rostlinné látky, které buňkám rozkážou spalovat. Na tento účel jsou ideální hořčičné oleje. Mimo jiné rozpouštějí jedovaté látky, které spojují látkovou proměnu.

A najdete ji právě v brokolici..

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden