Potřebuje vaše pokožka vyživit?

Nepodceňujte péči o pleť. V tomto počasí to opravdu potřebuje!

V roce jsou období, kdy je třeba pleti věnovat větší pozornost než obvykle. A taková doba je právě tady! Co můžete udělat, aby kůže netrpěla a byla svěží a zdravá?

Zrovna nastal čas, kdy má nejvíce lidí problémy s vysušenou pletí bez života. A to často i přesto, že o sebe nepřestali dbát. Jaké jsou jednoduché kroky ke krásné pokožce bez chybičky? K vyživené pokožce stačí opravdu málo. Máme pro vás skvělé tipy, jak pokožku vyživit, ať už se jedná o obličej, ruce nebo zbytek těla. Co dělat, kdy váš trápí unavený obličej, suché ruce nebo hrubá kůže na loktech či patách?

I způsob mazání hraje velkou roli

Možná to zní trošku legračně, ale i to, jak si krémujete obličej, může ovlivnit celkový vzhled pleti. Jak tedy postupovat, aby byl výsledek co nejlepší? Ze začátku je důležité podotknout, že snad největší vliv na kůži má krém. Vždy byste měla používat přesně ten druh, který je vhodný na váš typ pleti. Existují totiž přípravky pro citlivou, suchou, mastnou nebo také smíšenou pokožku. Dále máte na výběr z krémů proti vráskám nebo přímo pro unavenou pleť. Už jen správná volba mazání je základ úspěchu. Tvář natírejte vždy celou a postupujte ze středu směrem do stran. Jemnými krouživými pohyby pokožku masírujte a lehce tak roztírejte krém.

Pozor na slunce

I když se to nezdá, tak sluníčko pálí i v době, kdy není úplně vidět. Na výživu pleti mají velký vliv i přírodní vlivy. Nepodceňujte proto nanášení ochranných krémů ať už opalovacích nebo do zimy! Předejdete celé řadě obtíží a vaše pokožka nebude zbytečně trpět.

Po koupeli je kůže nejcitlivější

Málokdo ví, že jen pár vteřin po koupeli už začíná pleť zase ztrácet svoji přirozenou vlhkost. A to i přesto, že jste se naložila do vany plné zvláčňující pěny nebo jiného produktu. Proto je nejvhodnější doba pro nanášení krému právě po koupeli nebo sprchování. Uvidíte, že už jen po pár dnech ucítíte neskutečnou úlevu.Kůže se nebude vysoušet a nebudou se na ní tvořit nepěkné šupinky. Dále předejdete i drobným kožním trhlinkám, které mohou v důsledku suché pleti vznikat.

Jídlo jako skrytý nepřítel

Není žádné tajemství, že i jídelníček má vliv na vzhled pokožky. A jedná se především o obličej. Pokud trpíte na pupínky nebo jiné nerovnosti, zkuste se velkým obloukem vyhýbat smaženým pokrmům, alkoholu i sladkostem a jídlům s obsahem kakaa. Naopak zkuste na jídelníček zařadit ryby, čerstvé ovoce a zeleninu. Pokožku povzbuzují prvky jako je betakaroten, antioxidanty nebo třeba vitaminy B, C a E. Odborníci se shodují, že pravidelným pojídáním červené řepy, tofu nebo například avokáda bude vaše pokožka vypadat až o deset let mladší. Zároveň bude podstatně pružnější, hebká a hloubkově vyživená!

Pitný režim

Ani drahé krémy a vytříbený jídelníček vám nezajistí bezchybnou pleť plnou života, pokud nebudete dodržovat pitný režim. Kůži je nutné vyživovati zevnitř. Nezapomínejte proto pít alespoň 2,5 litrů vody denně.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden