Pouštní země, plná zázraků - Maroko

Láká vás odpočinkový pobyt na pláži u moře, ale po pár dnech už toužíte poznávat historické památky a další krásy exotické země? Pak jste v Maroku správně. Hned po příletu vás okouzlí země orientu, plná krásných pestrých barev a neznámých vůní rostlin a exotického koření. Jednoduše ‒ pravá energie Afriky.

Při výběru pobytu nezapomeňte, že část pláží omývá Středozemní moře, je to tam podobné jako v Tunisku, mírné klesání písku do moře, stálé počasí. Tady leží Saidia. Voda zde má vyšší teplotu než v Atlantiku a čeká tady na vás několikakilometrová pláž, vhodná pro rodiny s dětmi.
Druhá, delší část pobřeží leží u Atlantiku, to je oceán. Se změnami větru, většími vlnami, ale zase spoustou lastur a škebliček a krásných scenérií. Až hodně na jihu se nachází překrásná pláž Legzira, s obrovskými červenými útesy s mohutnými oblouky. Je tady dost větrno, ale ten pohled stojí za to. Víc na sever leží Agadir s fotogenickou mírně zvlněnou krajinou, pláže pokrývá zlatavý písek.

Vydejte se za zážitky

Opravdovým klenotem je starobylé bílé městečko s modrými okenicemi Essaouira, se starou portugalskou pevností a nedalekým ostrovem Mogador s kouzelně vybarvenými rybářskými loděmi. Tady bylo v šedesátých letech centrum hippies, květinových dětí. Neměli byste pominout Casablancu, moderní město, kde Humphrey Bogart s Ingrid Bergmanovou zachraňovali československého odbojáře ve slavném filmu Casablanca. Jděte se podívat na obrovskou mešitu Hassana II. s otevírací střechou, výjimečně můžete i dovnitř, jinak do mešity nevěřící nesmí. Kousek od Casablancy je sídlo krále, Rabat, se starým městem, obehnaným středověkými hradbami. Další starobylé město je Fes, proslavené produkcí jemné kůže. Dodnes tady kůže barví v hliněných kádích, to musíte vidět, ten pohled na desítky barev. Ale nechcete to cítit, nad barvírnou se vznáší podivný odér!

Přeneste se v čase

Zážitkem je město Marrákeš, Ve dne klidně spí, ale když nad staletými střechami zapadne slunce, ožívá celé město hudbou, tancem a exoticky vonícím jídlem. To není nějaká atrakce pro turisty, ale skutečný místní kolorit. Stará čtvrť „medina“ a tržiště Džemá el-Fna jsou neuvěřitelně magické. Jako bonbónek si dopřejte výlet na pověstnou poušť Saharu. Skloníte se před nekonečnou krásou.

.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden