Moje chvilka pohody

Povolit, či nepovolit hospodu?

Jsou chlapi, kteří by bez hospody snad umřeli. Proč tomu tak je? A jak to, že někteří muži po pivu a putyce nijak zvlášť netouží a raději jsou doma? Můžeme to nějak ovlivnit? Jaká taktika zabírá?

1/ Nechte ho si popovídat

Muži mají od přírody problémy se sdílností a mezi kamarády se snadněji rozpovídají. Proberou s kumpány fotbal, typy motorů a politickou situaci. Na chvíli se uvolní, vyčistí si hlavu a odmění se za to, že chodí do práce. Je to potřebné pro udržování sociálních vztahů. Někteří jsou pak i výřečnější doma a ženě sdělí různé novinky.

2/ Zbytečně nevyčítejte

Větu „Ty už jdeš zase na pivo?“ je lépe si odpustit. Umírněné návštěvy restaurací jsou sice vztahům prospěšné, ale hádky bývají kvůli jejich četnosti. Někteří muži by totiž seděli u půllitru pětkrát týdně a ženy by je zase nejradši pustily maximálně jednou za měsíc. Obojí je extrém.

3/ Určete si pravidla

Než začnete s výčitkami, uvědomte si, proč muž do hospody chodí častěji, než byste si přála. Je to proto, že utíká z domova a před vámi, nebo je alkoholik, anebo jednoduše jen potřebuje typicky mužskou zábavu – pokec s kamarády u piva? Z toho vycházejte. V posledním případě si stačí určit pro oba přijatelná pravidla. Například stanovit hodinu, do které by se měl muž vracet domů.

4/Zkuste změnit strategii

Jestliže máte dojem, že před vámi do hospody utíká, zkuste to změnit. Možná je u vás doma příliš velká nuda a váš vztah zabředl do stereotypu. A určitě se nebraňte tomu, pokud si bude chtít sednout k fotbalu v televizi a dát si dva tři lahváče. Vrcholem vaší diplomacie pak bude, když si s ním tu a tam zajdete „na jedno“.

5/ Hlídejte si varovné signály

Když je totiž piva moc, začnou se vztahy hroutit. Téměř pětina žen nespokojených ve vztahu uvádí, že jejich partner chodí na pivo třikrát a víckrát do týdne. Nejde jen o četnost, ale i o to, v jakém stavu se vrací domů. Je třeba o tom mluvit. Jde už o alkoholismus, vážně to narušuje rodinné soužití. Sdělte jasně muži, že tohle trpět nemíníte.

6/ Neutahujte šrouby příliš

Mějte na paměti také to, že muž příliš závislý na vztahu a na partnerce se paradoxně může i pro vás stát časem nepřitažlivým. Proto je lepší dát mu trochu volnosti, aby mohl mezi kamarády vypustit ventil a vracet se domů spokojený, sebevědomý, v pohodě a dobře naladěn.

7/ Udělejte si svůj program

A vy kromě toho získáte vzácný čas sama pro sebe. Ne abyste začala s generálním úklidem nebo praním. Udělejte si svůj program. Čtěte si, jděte navštívit kamarádku, na procházku. Pokud je váš drahý rozumný, přistoupí na rozumná pravidla. Nutit ho být doma nemá cenu. Dejte mu volnost a on to ocení. O to radši se k vám pak bude vracet. On bude mít dost času na pivko a vy zase několik hodin domácího klídku.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden