Poznali jsme se díky lumpárnám dětí

Myslela jsem, že jako svobodná matka na výchovu svého syna nestačím. Nakonec se za jeho chováním skrývala láska, která si našla i mě.

Nikdy jsem si nestěžovala, že jsem zůstala osamělou matkou. Naopak, ulevilo se mi, když naše známost skončila. Setrvávat v nespokojeném vztahu, bylo zbytečné. Manžel se odstěhoval a syna si brával každý druhý víkend. Vzorně se o něj staral a na všem jsme se dohodli, měla jsem obrovské štěstí, že jsme spolu po rozvodu měli výborný vztah.

Těžká puberta

Největší strach jsme měli o syna Zbyňka, bylo mu v té době jen deset a nechtěli jsme, aby mu naše rozhodnutí ublížilo. On ale bral všechno statečně a rozumně. Všechen vzdor si zřejmě schoval na pubertu. Když mu bylo třináct let, dokázal nám, co umí. Neposlouchal, odmlouval… Nevěděli jsme si s ním rady.

Jednou mi do práce volala Zbyňkova učitelka, abych okamžitě přišla. „Váš syn ustřihl cop své spolužačce, její otec už je na cestě.“ řekla mi a já myslela, že špatně slyším. Tak můj syn stříhá holkám copy... Když jsem celá uřícená dorazila do školy, našla jsem syna, jak sedí vedle ředitelny a pláče.

Po holčičce s copem, tedy spíše bez copu, a jejím otci ani stopy. V tom vyšla paní ředitelka a za ní děvče s tatínkem. Hned jsem chtěla vypálit omluvu, kterou jsem si cestou trénovala, ale ten muž mě v tu ránu odzbrojil úsměvem od ucha k uchu.

„Proč se tak culí?“ napadlo mě. Jako rozzlobený táta totiž rozhodně nevypadal, naopak, takového šarmantního muže jsem už dlouho neviděla. Řekl mi, že si se mnou musí promluvit o samotě, popošli jsme pár kroků a on mi vysvětlil, že paní učitelka do telefonu poněkud přeháněla, k žádnému stříhání copů totiž nedošlo.

„Děti dělaly hlouposti a navzájem si ustřihly konečky vlasů, asi tak půl centimetru, podívejte.“ Před nosem mi máchal pytlíčkem, zabaveným učitelkou jako předmět doličný.

Ukázalo se, že můj syn a jeho Anička jsou do sebe zamilovaní a rozhodně si neškodí. Už jsem chápala, proč se tolik smál, měli jsme co do činění se dvěma zamilovanými puberťáky a jednou hysterickou učitelkou.

Milý návrh

„Navrhuji jít na pohár a popovídat si o tom, co vy na to?“ dodal a já jsem neměla nic proti. A zatímco se naše děti cpaly zmrzlinou, my jsme se víc a víc sbližovali.

To víte, že jsem to s tímhle svobodným tátou dala dohromady a brzy se nám narodily ještě další dvě děti. Aničce a Zbyňkovi láska vydržela asi dva měsíce, my už jsme je trumfli o celých dvacet let a dodnes se tomu smějeme.

Eva (55), Brno

reklama

Komentáře