Poznejte léčivou sílu zeleniny

Která zelenina je ta nejzdravější? A jak je nejlepší ji konzumovat? Hezky začerstva! Připravte si zeleninové koktejly, které vám pomohou s nejedním neduhem.

Okurka léčí zánět dásní

Čistí pleť, vyrovnává krevní tlak, pomáhá při zánětech dásní, a navíc je zásadotvorná. Rozmixujte společně jednu okurku a jedno avokádo a přilijte šťávu z čerstvě vymačkané limetky a grapefruitu. Vše promíchejte, nařeďte jedna ku jedné vodou a šťávu nalijte do sklenic s ledovou tříští.

Zelí pro čistou pleť

Když budete jíst čerstvé zelí pravidelně, budete mít zářivou pleť bez akné a vyrážek. Rovněž vás zbaví kruhů pod očima a nevzhledných žilek. Jak si zeleninovou šťávu připravit? Červené zelí a římský salát properte. Rajčata a okurku zbavte slupky a vše hoďte do odšťavňovače a odšťavněte.

Špenátové smoothie pro správnou funkci metabolismu

Špenát je výborným zdrojem jódu, který například obsahují i ryby.Ten přispívá k udržování správného metabolismu a zanechává zdravě vypadající pokožku. Obsahuje ale i vápník, který zas chrání vaše kosti. Špenát opláchněte vlažnou vodou a vložte do mixéru, přidejte banán a pomeranč nebo kiwi. Dolijte vodou a přihoďte slunečnicová semínka. Všechno rozmixujte do hladka.

reklama
reklama