Poznejte sílu skvělých olejů

Rozzáří a omladí vaši pleť!

Říká se jim tekuté zlato a může je používat každý. Máte obavy z přílišné mastnoty? Nemusíte mít strach, ukážeme vám, jak pracovat s oleji v každé situaci

Je omyl se domnívat, že oleje jsou příliš mastné, takže ucpávají póry a pokožka pak nemůže správně dýchat. Je to totiž právě naopak. Oleje dokážou rozpustit i hutnější maz, který se hromadí v kůži (včetně nehezkých černých teček), a pokožku tak krásně vyčistí. Je pravda, že některé druhy jsou mastnější, takže chvíli trvá, než se vpijí, a je třeba vtírat je krouživými pohyby prstů do pokožky, což může trvat i několik minut. Ale to přece vůbec nevadí. Proč si po celodenním kolotoči nedopřát malou relaxační masáž? Klidně přitom sjeďte také na krk a na ramena. Uvidíte, jak krásně se vám bude usínat.

Lisované zastudena

Není však olej jako olej. Většina krémů a dalších kosmetických přípravků obsahuje minerální oleje nebo oleje rafinované. Ty jsou však – z hlediska blahodárných účinků – prakticky bezcenné. Obsahují totiž minimální množství výživných látek, které se ničí vlivem tepelných úprav, nejsou schopny se pořádně vstřebat a brání pokožce v dýchání. Pokud se tedy rozhodnete pořídit si nějaký kosmetický olej, vybírejte výhradně z olejů lisovaných zastudena, což je zcela odlišná kategorie.

Pronikají hluboko

Tyto oleje mají ryze přírodní původ, nenajdete v nich syntetické látky, konzervanty ani barviva.
Jsou vyráběny z pečlivě vybraných rostlin, což zaručuje jejich prvotřídní kvalitu. Ukrývají velké množství tzv. bioaktivních látek, vitaminů a minerálů v jejich přirozené podobě, které jsou pro tělo něco jako elixír zdraví. Umí proniknout až do nejhlubších vrstev pokožky a svým složením jsou velmi podobné tukům lidského těla. Výborně se vstřebávají, nezanechávají pokožku mastnou a nezpůsobují žádné alergické reakce.

Pomáhají při ekzémech

Přírodní rostlinné oleje se dají využít mnoha způsoby. V první řadě slouží k pravidelné péči o pokožku. Vtíráním a jemnou masáží ji pomáhají vyživovat a regenerovat, činí ji vláčnou, podporují její pevnost a pružnost, obnovují přirozenou lipidovou vrstvu a starají se také o dostatek vláhy (zajišťují potřebnou hydrataci). Kromě toho zlepšují stav pleti při různých kožních potížích, jako je akné, lupénka nebo ekzémy, a napomáhají lepšímu prokrvení kůže. Jsou rovněž velmi vhodné k ošetření pokožky poškozené opalováním a představují ideální prostředek k péči o citlivou dětskou pleť.

Navracejí vlasům lesk a pružnost

Olejové kúry svědčí také vlasům, především těm suchým a poškozeným – například z důvodu častého barvení, melírování nebo po trvalé, ale také kvůli přílišnému používání žehliček a fénů.
V tomto směru dokážou oleje skutečné zázraky. Uzdraví i velmi suché nebo krepaté vlasy, vyhladí jejich povrch, zjemní je a navrátí jim ztracený lesk. Lze je použít i jako intenzivní hydratační masku po každém umytí vlasů. Je to skvělé.

Oleje pronikají hluboko do pokožky.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden