Moje sladké tajemství

Poznejte zemi faraonů

Jen čtyři hodiny letu nás dělí od písečných pláží, korálových útesů, setkání s delfíny, ale třeba i svezení na velbloudovi nebo potápění v egyptských letoviscích. Když si odpočinete, v hotelu vám zařídí výlet k nejstarším pyramidám v Gíze nebo do Údolí králů...

Zdejší pláže pokrývá tmavý písek, který přispívá k unikátnosti tohoto místa. Pláže jsou většinou velmi široké a dlouhé. Mají opravdu velmi členité pobřeží, hotelové resorty zde byly nuceny vybudovat vstupní mola, protože korály se nacházejí několik málo metrů od samotného břehu.

Království přírody? Marsa Matrouh

Marsa Matrouh se rozkládá ve velké zátoce kruhového tvaru na pobřeží Středozemního moře, která je ze všech stran chráněna přírodním vlnolamem – obřími běloskvoucími skálami tyčícími se do úctyhodné výšky. Prý patří mezi nejkrásnější pobřežní krajiny celého světa.

Tyrkysové moře s velmi pozvolným vstupem je lemováním bílých skal chráněno před poryvy větru. Součástí letoviska je i poušť situovaná na jeho západě, k níž náleží také oáza Siva, v níž bývá na první dobrou k vidění opravdová fata morgana.

Magická Hurghada

Hotely se špičkovým vybavením a možností zábavy dělají z Hurghady jedno z nejnavštěvovanějších letovisek současnosti. Letovisko leží v zátoce připomínající půlměsíc a vyžití tady naleznou všechny věkové skupiny. Přivítá vás běloskvoucí rozpálený písek i moře s velmi pozvolným vstupem. Pláže jsou velmi vhodné zejména pro rodiny s malými dětmi.

I několik dlouhých desítek metrů totiž jdete prakticky po kolena ve vodě. Ve větších hloubkách ovšem čekají podmořské skvosty v podobě korálových útesů a živočichů rozmanitých barev i tvarů, s nimiž je setkání opravdu zážitkem. A pokud budete mít štěstí, narazit můžete i na nějakého zvědavého delfína nebo rejnoka.

Šarm aš Šajch plné pláží

Leží na jižní části Sinajského poloostrova u Rudého moře. Pláže tady nejsou přeplněné, vždy najdete volné lehátko. Když chcete vidět korálové útesy bez potápění, můžete vyjet na výlet s lodí s proskleným dnem. Zdejší pláž Montazah je tvořena velmi jemným pískem světlé barvy.

Součástí pláže je několik kamenitých mol, ale i barů a taveren s míchanými koktejly i místními specialitami. Vydejte se i na výlety na Mojžíšovu horu nebo do kláštera svaté Kateřiny, odvážnější využijí spousty vodních atrakcí, např. v Dolphina Parku si můžete zaplavat s delfíny.

Taba na skok od Izraele

Turistické letovisko na Sinaji hned u hranic s Izraelem má hned několik výhod. Dá se odsud jet na výlet k přesoleným vodám Mrtvého moře nebo za unikátní skalní památkou Petra v Jordánsku a sousední izraelský přístav Ejlát je mekkou nočního života – a hazardu.

Pláže v Tabě jsou nádherné a zdejší moře kvete životem, včetně jinde neviděných korálových útesů. Zdejší hotelové komplexy patří k nejvyhlášenějším, nevidíte sterilní krychle, stavby imitující tradiční arabskou architekturu jsou na obzoru doplněné panoramatem rozeklaných skal. Každý hotel má krásný bazén se sladkou vodou.

Kam pod hladinu moře? Vyrazte na Marsa Alam

Dlouhé pláže pokryté třpytivým pískem a tyrkysové modré moře – to je Marsa Alam, která si i přes bohatou síť luxusních hotelových resortů uchovává svou klidnou povahu a atmosféru typickou pro pohodovou letní dovolenou. Pláž Abu Dabbab s lagunami a zátokami vás ukryjí před zraky dalších turistů a budete mít svůj klid.

Nebo zvolíte procházku po dlouhých písčitých zátočinách. Moře je tady průzračně čisté a vstup do něj velmi pozvolný – ideální pro rodiny s dětmi nebo osoby se sníženou mobilitou. Největším lákadlem zdejších pláží je ovšem jejich bohatý podmořský život. Uvidíte, že neodoláte a vydáte se jej prozkoumat.

Tip!

Je zakázáno fotografovat vojenské objekty, nepořizujte ani snímky letadel a bez svolení nefotografujte tamní lidi. Raději nesvěřujte fotoaparát cizím osobám, protože byste o něj mohli přijít.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden