Pozor, ženská za volantem!

Proč muži tvrdí, že neexistuje nic horšího než ženská za volantem? A že při nákupu auta ženy zajímá jen tvar a barva! Odtajníme vám největší mýty a předsudky!

Také vás štve, jak muži tvrdí, že ženy jsou horší řidičky, než muži? Řízení se prý dostatečně nevěnují, protože se za jízdy malují, kontrolují děti a v krizových situacích zmatkují.

Pak tyto fámy vyvraťte statistikou bezpečnosti silničního provozu v Čechách, kdy muži v průměru zaviní 82 % dopravních nehod, zatímco ženy jen 18 %! A důvod? Rychlá a riskantní jízda pánů tvorstva a snaha předhánět se mezi sebou na silnici!

Barva auta je  zásadní

Je jasné, že naprostá většina žen řeší při koupi vozu především jeho barvu. Auto se nám prostě musí líbit. Jenže muži si myslí, že ženy nemají ponětí o spotřebě vozu. Velmi se mýlí,  protože při výběru auta je pro 74 % žen spotřeba a typ paliva důležitým kritériem.

Počtu najetých kilometrů pak přikládá váhu 65 % žen. Zajímavé je, že počet najetých kilometrů zajímá 35 % žen. Takže je jasné, že ženy nevybírají auta bezhlavě, jak si muži myslí.

Jak parkují ženy a muži?

Ženy zaparkovat umí, jen k tomu potřebují více času než muži a to v průměru o 5 sekund! V jedné studii sledovali dopravní policisté 2 500 řidičů a řidiček na sedmi stech parkovištích. Hodnotili rychlost nalezení místa, srovnání auta před parkováním, couvání a parkování.

A výsledek? Vyhrály ženy! Ty dosáhly 13,4 bodů z 20, zatímco muži 12,3 bodů. Ukázalo se, že muži jsou v parkování sice jistější, ale ženy umí snáz najít parkovací místo a zaparkovat přesněji. A že ženy neumí couvat? Právě ženy častěji couvají, kdežto muži zajíždí spíš popředu.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden