Přátelství přežilo těžkou zkoušku

S mojí nejlepší kamarádkou se známe snad celý život. Už od školky. Naše mizerná manželství nás ale na sedm let rozdělila.

S Eliškou jsme kamarádky od mala. Jsme ze stejné vesnice a po základce jsme šly spolu i na střední zdravotnickou školu a na intru spolu bydlely. Byly jsme prostě jako sestry. Prožívaly jsme spolu své první lásky i rozchody. Zkrátka jedno tělo, jedna duše. Po zdrávce jsme nastoupily do stejné nemocnice, jen každá na jiné oddělení.

Musela se vdávat

Eliška se po čase zamilovala do Petra a musela se vdávat. Samozřejmě jsem jí byla za svědka. Narodily se jí dvě překrásné holčičky. Po pěti letech jsem se vdala i já a za svědka mi šla ona. Bohužel, mé manželství bylo katastrofa. A aby toho nebylo málo, hroutit se začalo i manželství Eli. Zjistila, že ji její manžel dlouhodobě podvádí. A tak jsme se obě rozvedly.

Vdávala se podruhé

Eliška se časem znovu vdala se a narodil se jí ještě chlapeček. Marně jsem se ji snažila varovat, aby se do dalšího manželství tak nehnala. Chtěla svým dcerám zajistit úplnou rodinu. Když byly malému tři roky, začalo se manželství opět kazit.

Tentokrát za to mohlo nesnesitelné manželovo žárlení, brutální napadání a výčitky, že ji musí živit. Rozhodla se tedy, že si najde práci. Chtěla manželství zachránit. A dostala velice výhodnou nabídku pracovat hned za hranicemi v německé nemocnici.

Váhala kvůli dětem

Dlouho se nemohla rozhodnout kvůli dětem, i když by rodině zajistila příjem, o kterém se jim dosud ani nezdálo. Nakonec jsem jí nabídla pomoc. Aby na děti nebyl její muž sám, pomohu s jejich hlídáním. Nechtěla jsem, aby ji manžel před dětmi stále ponižoval. Bylo to v době letních prázdnin a tak jsme si řekly, že to ty dva měsíce zkusíme.

Kdyby to nešlo, v Německu skončí. A odjela. S dětmi vše probíhalo bez problémů až na náladu v mé rodině. Mému druhému manželovi kamarádčiny děti vadily a začal mi dělat peklo. Podotýkám, že jsem byla tehdy zcela pod jeho vlivem a nechala sebou manipulovat. To jsem si ale neuvědomovala!

Vše mu bylo málo!

Eliška mi slíbila za péči o děti náhradu, manželovi to ale nestačilo. V té době nám přišlo předvolání k soudu. Manžel Elišky využil jejího odjezdu a dal k soudu žádost o svěření dětí do své péče a následně o rozvod! Byl to hrozný podraz!

Co bylo horší, že mě můj manžel natolik zmanipuloval, že jsem ze strachu před ním nakonec u soudu svědčila proti své kamarádce. Strašně jsem se po soudu styděla a pozdě litovala svého činu. Po tomto mém podrazu jsme se s Eliškou neviděly a nemluvily spolu sedm let. Ona mezitím prožila velice těžké období a i já se podruhé rozvedla.

Teprve později jsem se dozvěděla, že je Eliška vážně nemocná, zřejmě v důsledku velkých stresů, ale neměla jsem odvahu jít za ní. Až přišlo moje nejkrásnější ráno, kdy někdo zazvonil, já otevřela a za dveřmi stála - moje jediná nejlepší kamarádka.

Odpustila mi a vrátila se do mého života! Od té doby jsou naše životy zase mnohem šťastnější. Není nad to mít spřízněnou duši a opravdu to nemusí být chlap.

Milada H. (54), Liberec

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden