Moje chvilka pohody

Prázdniny na horách

Vytoužený týden volna je tady. Jak děti co nejlépe zabavit a dopřát jim přitom dost zdravého pohybu? Hory jsou ideální příležitost.

Děti se naučí lyžovat

Kdo někdy zkoušel sám učit malé děti lyžovat, ví, jakou úlevou jsou dětské lyžařské školičky. Dnes už je najdete běžně v každém větším ski areálu od Krkonoš, přes Šumavu až třeba po Beskydy.

Věnovat se malým i větším lyžařům věnují zkušení instruktoři. Na 2 hodiny vás skupinová výuka dětí vyjde kolem 590 Kč, jednodenní pobyt v lyžařské školičce stojí zhruba 950 Kč. Malému lyžaři můžete také dopřát individuální lekce. Ty jsou samozřejmě dražší.

Bruslit se dá i v přírodě

Na horách se nemusí celý čas jen lyžovat. Bruslení je také skvělý pohyb na čerstvém vzduchu. Pokud pojedete na Šumavu užijete si bruslení vy i děti na dlouhé bruslařské dráze zamrzlé Lipenské přehrady.

Než se s dětmi na jezero vydáte, je dobré se o všem informovat. Bruslařská dráha je každodenně čištěna a kontrolována speciálními pluhy, díky kterým máte 100% jistotu, že zůstanete v bezpečí. Nemusíte se tak bát sjezdit Lipno s dětmi od shora až dolů.

Specialitou bruslařské dráhy u Horní Plané je každoroční mezinárodní závod v curlingu a také dětský karneval na ledě.

Bobování je velké dobrodružství

Bobování mají děti rády. Dopřát jim ho můžete v každém větším Ski areálu v našich horách. Například v areálu Obří sud Javorník nedaleko Liberce, v obci Jeřmanice. Svou délkou 1100 m je jednou z nejdelších trubkových bobových drah v České republice.

Jedna jízda vyjde na 90 nebo na 60 Kč pro děti a seniory. Skvělá je i sáňkařská dráha Špindlerův Mlýn. Jízda na nejdelší osvětlené sáňkařské dráze v ČR, to vaše jedinečné zážitky na sněhu. Užijete si téměř 3 kilometry jízdy na saních s převýšením až 400 metrů.

V každé vstupence ( základní jízdně 270, druhá jízda 150 Kč, děti do 7 let zdarma) na dráhu je zahrnuto vyvezení autobusem na start i půjčení saní.

Relax v lázních potěší i malé

V horských oblastech se u nás nachází celá řada lázní. Například v Janských Lázních, světoznámém lázeňském městě, které je současně i lyžařským střediskem. Lázně čerpají přírodní minerální vodu ze dvou pramenů, obohacenou o vápník.

Dopřát si můžete klasickou masáž, rašelinový zábal, lázeňské Aquacentrum na 2 hodiny denně, slevy na další procedury a na aktivity Ski School. Cena se pohybuje na 4 denní pobyt od 2700Kč, pro děti do 12 let je sleva 30%. Zvolit můžete i lázně Karlovu Studánku v Jeseníkách nebo lázně Teplice.

Už jedou malí snowboarďáci

Naučit se jezdit na prkně láká mnoho dětí. Není nic jednoduššího, než je na horách přihlásit do snowboardové školy. S profesionálními instruktory budou vaše děti v dobrých rukách.

Školy jsou k mání všude v Krušných horách, Jeseníkách nebo třeba ve Vrchlabí v Krkonoších. Stačí si jen vybrat styl výuky, který vám bude nejvíc vyhovovat. Ve skupince pro 3 a více vyjde jedna hodina zhruba na 300 Kč na 4 hodiny kolem 1000 Kč. Můžete ale také zvolit výuku individuální a samozřejmě prkno si lze vypůjčit.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden