Moje sladké tajemství

Přesto se nikdy nepřestali milovat

Jedinečná rocková zpěvačka Věra Špinarová (†65) prožila obrovskou lásku s hudebním skladatelem a muzikantem Ivem Pavlíkem (†84). Přestože jim vztah nevydržel, měli pro sebe slabost až do smrti. Jejich náklonnost se zdála být osudovou.

Charismatický hledač talentů Ivo Pavlík okouzlil Věru Špinarovou (†65) už na základní škole. V sedmé třídě byla s kamarádkou v Ostravě na koncertě, kde hrál. Od té doby do něj byla „Špinarka“ platonicky zamilovaná.

Zpěvačka ho přistihla in flagranti.

Zaslepení láskou

V patnácti letech se Špinarová potají přihlásila na pěveckou soutěž Hledáme talenty, na níž si jí všiml její budoucí manžel Ivo Pavlík. Vzápětí natočila svou první píseň a v sedmnácti se pak s Pavlíkem potkává znovu v jednom ostravském klubu.

Oba byli v té době zadaní, ale vzplanutí mezi nimi bylo silnější než dosavadní závazky. On se rozvedl s první ženou, se kterou měl i dceru, ona se rozešla se zpěvákem Standou Hranickým (†61).

Společná kariéra a založení rodiny

V roce 1972 se vzali a díky společné profesi si dobře rozuměli. Pavlík ji obdivoval stejně jako široké okolí. Když přijížděli na koncerty, všichni se ptali, kde má kapela zpěvačku. Zdála se jim tak malá, nevěřili, že by měla zlato v hrdle. Pak ale zazpívala, a všichni byli z jejího velkého hlasu paf. Roku 1974 se jim narodil syn Adam Pavlík (48).

Zálety, oficiální konec, spirituální návrat

Na Pavlíka se ale dál ženy jen lepily a on jejich kouzlu často nedokázal odolat. Špinarce jeho zálety vadily, jenže maminka jí říkala, aby se nad to povznesla. Jednoho dne ho však přistihla na vlastní oči s cizí ženou a to už neunesla. Byl konec. Pavlíka však nikdy milovat nepřestala.

Krátce po rozchodu se vdala za bubeníka Víťu Vávru (†68), ale ani s ním nenašla štěstí. Roku 2017 Špinarová na koncertě zkolabovala a pár dní nato zemřela. Pavlík žil léta se zpěvačkou Heidi Janků (60), se kterou zůstal až do své smrti. Zemřel jen pět měsíců po Špinarové. Jeho nemocnému srdci přitížil skon milované Věry.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden