Přesvědčila jsem se, že stará pověra opravdu platí!

V dětství jsem tomu nevěřila, ale jako dospělá jsem prožila šťastné zásahy osudu!

Říká se, že když padá hvězda, máme si něco přát. Mně se všechny tři přání splnila!

Pamatuji si, kdy jsem padající hvězdu na noční obloze viděla poprvé. Bylo to s kamarádkami na dětském táboře. Jedna z nich si tehdy přála, aby se její rodiče nerozváděli. Opravdu se smířili, ale já jsem tehdy nevěřila, že to způsobila ta hvězda.

Skutečně jsme se potkali

Krátce před čtyřicítkou jsem se i já ocitla na pokraji rozvodu. Můj manžel se zamiloval do jiné ženy. Cítila jsem hrozný smutek a nejistotu z budoucnosti. Vzpomínala jsem na všechno krásné, co jsem kdy prožila a uvědomila jsem si, že nejkrásnější vztah jsem prožila kdysi na gymnáziu.

Tehdy jsem chodila rok a půl s Kamilem. Stála jsem na balkóně a dívala se na noční nebe. Najednou jsem spatřila padající hvězdu. Rychle jsem si přála, aby se Kamil do mého života vrátil, i když mi to připadalo nemožné. Vždyť jsem o něm dlouhé roky nic nevěděla.

A skutečně došlo k zázraku. Za deset dnů jsem Kamila potkala náhodně na ulici. Sedli jsme si u kávy a vzpomínali na středoškolská léta. A protože byl Kamil stejně jako já v rozvodovém řízení, nic nám nebránilo náš někdejší vztah obnovit.

Zázraky na počkání

Rok po rozvodu jsem si Kamila vzala. Moje předchozí manželství bylo z více důvodů bezdětné, ale já jsem po dítěti toužila. S věkem se ale šance na početí zmenšovala. Jedné noci jsem znovu uviděla, jak padá hvězda. Bylo jasné, co jsem si přála. Do jiného stavu jsem přišla čtvrt roku poté a osud mi dopřál štěstí v podobě syna.

Měli z něho radost i moji rodiče, ale pak mi přidělal starost otec, který vážně onemocněl. Čekala ho těžká operace a lékaři mu nedávali moc šancí. Den před tou operací, kdy jsem nemohla usnout, jsem opět spatřila padající hvězdu. Přála jsem si, aby tu s námi otec byl ještě dlouho. Všechno dopadlo dobře a on se pak až zázračně rychle uzdravoval. Od té doby jsem už to kouzlo nezažila, ale kdykoliv mi o něm někdo řekne, věřím mu!

Jana V. (58), Tábor

reklama

Komentáře