Moje sladké tajemství

Přežijte svátky ve zdraví!

Dobré jídlo a pití k oslavám patří, takže není namístě si nalhávat, že během svátků dodržíme všechny dietní zásady.

Už samotná štědrovečerní tabule v sobě skrývá lákadla. A co si budeme namlouvat, my ty celé svátky tak nějak pořádně projíme. Nadměrná konzumace tuků může u někoho způsobit žlučníkový záchvat. O kilech navíc ani nemluvě.

Jde o to správně si vybrat, co si dopřát. Nenakupujte dobroty nad plán, které je vám líto vyhodit, a zkuste klasiku obměnit zdravějšími variantami. Do salátu místo majonézy dejte jogurt, na jednohubky použijte tmavé pečivo, salámy nahraďte šunkou.

Nic si nevyčítejte

Neměli byste mít pocit, že si něco odpíráte. Stres z toho, že si nemůžete dát ani chlebíček, vám na náladě nepřidá. Když přijde na zakázané jídlo, dejte si ho málo a s pocitem, že na něj o svátcích máte nárok. Také si vybírejte, jak zhřešíte. Brambůrky a oříšky si můžete dát kdykoli, takže si užijte spíš dobroty, na které se těšíte celý rok.

Jídlo si vychutnávejte, a i když k tomu plný stůl svádí, nepřidávejte si. I když to zní zvláštně, dejte si nějaké menší jídlo ještě před oslavou. Když nebudete mít velký hlad, nepodlehnete tolik nástrahám.

O svátcích neseďte jen u jídla a pohádek, ale jděte každý den na procházku, pár kroků vás určitě nezabije. Když už budete mít pocit, že bylo nezdravého jídla dost, dejte si očistu.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden