Při focení nahých žen v Africe riskoval Peter Nagy vězení!

K prvnímu hitu ho údajně inspirovala postava jeho profesora matematiky!

V osmdesátých letech odstartovala kariéra Petera Nagyho (61) raketovou rychlostí. Získal i Zlatého slavíka. K hudbě si časem přibral jako koníčka i fotografování aktů. Občas ho to přivedlo do nebezpečných situací.

Mnozí legendární zpěváci pocházeli z muzikantských rodin. Držitel Zlatého slavíka a idol dívčích srdcí 80. let Peter Nagy (61) to měl jinak. Byl vyloženě samorost.

Kytaru si nejprve neuměl ani naladit, musela mu s tím pomáhat maminka, která kdysi chodila do hodin klavíru. A otec se na jeho muzikantské sklony díval skepticky. „Říkal, že to nemá smysl, ať si najdu něco pořádného,“ vzpomínal Peter. „Snil o tom, že budu letcem a sportovcem jako on.“

Na gymnáziu byl rebelem

Peter ale vždy naplňoval slova jedné své známé písničky: Chráň svoje bláznovstvá. Věřil tomu, že když má člověk třeba i naivní představu, tak si jí může splnit, pokud si za ní jde a nevzdá to. Ostatně má k tomu i povahu znamení, ve kterém se narodil: je tvrdohlavým Beranem.

A také pochází z východního Slovenska, kde jsou lidé pověstní svojí nezdolností. Na svět přišel v Prešově, kde prožil krásné dětství v bytovce nedaleko železničního depa. Později tam také vystudoval gymnázium a po něm filozofickou fakultu. Prešov mu

Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
Staňte se členem Premium sekce
VIP
Exkluzivní články každý den! Vždy zaručený výběr jen toho nejlepšího a jedinečného čtení!
Výhody
20% SLEVA na všechny knihy z naší knižní produkce
Dárky
Zdarma roční předplatné elektronické verze jednoho z našich časopisů

Komentáře