Při prvním setkání Michala Davida se svojí ženou ani jeden netušil, jak je ten druhý slavný!

Jeho životní motto? Žijte nonstop, prožijte si svůj discopříběh a mějte pár svých přátel!

Zpěváka Michala Davida (60) leckteří závistivci označovali nebo označují za přežitek socialistické kultury. „Za těch čtyřicet let jsem si už opravdu zvykl, že jeden tábor lidí mě má rád a druhý mě nemusí,“ konstatoval.

Podotkl, že v osmdesátých letech byl dvacetiletým klukem, který začal dělat muziku. „A tu muziku dělám pořád, i když teť už žádný totalitní režim nemáme,“ řekl. „A pořád mám vyprodané koncerty. On vám totiž žádný režim nepomůže k tomu, aby na vás chodili lidi a aby se jim líbily vaše písničky.“

Proč právě Michal David?

Michal měl přitom pro minulý režim dost „kaněk“ ve svém životopise. Pocházel z rodiny, jejíž předci vlastnili továrnu na harmoniky, kterou komunisté zabavili. Z maminčiny strany šlo zase o slavnou rodinu Kludských. „Můj pradědeček měl mezi válkami největší cirkus na světě, třímanéžový, 24 slonů,“ uvedl zpěvák.

Jeho otec navíc i s jeho sestrou emigroval do Švýcarska. „A asi víte, co to za totáče znamenalo, mít rodinu ve Švýcarsku,“ poznamenal v jednom rozhovoru. Než se stal slavným, jmenoval se Michal David úplně jinak, ostatně své občanské jméno má dodnes v

Zbývá vám 85% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden