Princ William málem Kate unikl, ale po čtvrt roce ho získala zpátky!

Kate chtěla mít původně pět potomků, ale k tomu už asi nedojde.

Splnil se jí sen, který měly zástupy britských dívek. Kate Middleton (37) se díky vztahu a následnému manželství s princem Williamem (37) stala členkou královské rodiny!  

Kdysi to byla jen Catherine Elizabeth Middleton (37), normální mladá dívka bez urozeného původu. Narodila se jako dcera letušky a leteckého dispečera a měla dva mladší sourozence: sestru a bratra. Část dětství strávila v Jordánsku, kde její rodiče pracovali. Ani v době dospívání nic nenasvědčilo tomu, že z Kate bude jednou Její královská výsost, vévodkyně z Cambridge.

Přítel dostal kopačky

Na rozdíl od Kate se princ William (37) mohl chlubit šlechtickým titulem od narození. Jeho maminkou byla tragicky zesnulá Lady Diana (+36) a otcem je následník britského trůnu Princ Charles (70). William a Kate se seznámili na prestižní univerzitě v St.Andrews. Kate tehdy předváděla oblečení na módní přehlídce. Protože byla zadaná, tak mezi ní a členem královské rodiny vzniklo nejprve jen kamarádství. Kterou dívku by ale netěšil zájem takové osobnosti, jakou byl William? Kate se k němu začala takticky přibližovat. Společně s dalšími dvěma studenty se domluvili na společném bydlení. A asi nepřekvapí, že dosavadní přítel Kate dostal kopačky. Williama si omotala kolem prstu, což nebylo moc těžké. Stali se z nich milenci, zatím jen tajně. Protože se ale Kate nelíbilo, když se o princi psalo v souvislosti s jinými dívkami, přála si, aby se veřejnost dozvěděla pravdu. Poprvé se oficiálně objevila po Williamově boku jako jeho host, když končil studium na Královské vojenské akademii v prosinci roku 2006.

Příliš mladý na ženění?

O rok později to vypadalo, že slibně rozjetou partii Kate nakonec ztratí. Konec ostře sledovaného vztahu v dubnu roku 2007 dokonce potvrdila i televize BBC. Jednalo se ale jen o dočasnou krizi, způsobenou prý tím, že se William ke své přítelkyni choval příliš chladně. To byl pro veřejnost docela šok, protože už se dalo sázet i na to, zda a kdy bude královská svatba. Říkalo se, že princ se svatby polekal, protože si na ženění připadal ještě mladý. Brzy ale bylo zase všechno při starém. Kate s Williamem se k sobě po čtvrt roce vrátili a jejich celosvětově sledovaná pohádka pokračovala až k dobrému konci.  V roce 2010 požádal princ Kate v Africe o ruku. V dubnu 2011 se konala velkolepá svatba, přičemž Williamovi svědčil jeho bratr Harry (34) a Kate její sestra Philippa (35). Na den svatby byl ve Velké Británii vyhlášen státní svátek. Obřad vysílaly televize z celého světa. Kate se tak splnilo to, o co celou dobu usilovala. Stala se právoplatnou členkou královské rodiny.

Vyfotili jí nahoře bez!

Na prvního potomka si královská dvojice musela počkat do července roku 2013. Tehdy přišel na svět budoucí následník trůnu, malý princ George (6). Druhý potomek, princezna Charlotte (5), se narodila jen o rok později. A do třetice všeho dobrého loni na jaře dostali George a Charlotte dalšího sourozence, prince Louise (1). Ten by si ovšem na případné nástupnictví trůnu musel počkat – zatím je pátý v pořadí.  Kate kdysi prohlásila, že by chtěla mít pět dětí, ale těžko říct, jestli k tomu dojde. Jako každé slavné manželství, i tohle královské bylo občas doprovázeno skandály. O jeden z nich se „zasloužili“ novináři, když se jeden paparazzi s fotoaparátem dostal na dohled soukromé vily, kde trávili William a Kate v září 2012 dovolenou. Kate si tam na terase odložila a fotograf pořídil napůl obnažené snímky. Vyšly jen ve francouzském magazínu, protože britský bulvár je odmítl otisknout. Skončilo to soudní žalobou. Cti své manželky si William cenil na částku v přepočtu 40 milionů korun. Fotky ovšem obletěly celý svět a Kate, která se po jejich zveřejnění zhroutila, je tak bude pořád někdo připomínat!

Byl princ své ženě nevěrný s vdanou modelkou?

V nedávné době se objevily spekulace o tom, že Kate a William mají problém, který se týká jiné ženy. Jedná se o bývalou modelku, která je vdaná a má titul markýzy z Cholmondeley. Kate si přála, aby tato žena byla vyloučena z okruhu rodinných přátel. Novináři si domysleli, že se mohlo jednat o princovu nevěru. Obě strany sporu – mladá královská rodina i modelka s manželem -  pak zvažovaly, že podniknou právní kroky, ale nakonec se rozhodly vše ignorovat. Vydaly jen prohlášení, že se k tvrzení nejsou žádné důkazy.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden