Připravte nožky na letní sezónu

V letních měsících se každá z nás touží pochlubit krásnýma nohama. Aby vypadaly zdravě, je zapotřebí věnovat jim odpovídající péči.

Základem jsou upravené nehty, odstraněná tvrdá a suchá kůže. Pak jsou nohy krásné a pěstěné.

Krok 1

Jednou týdně dopřejte nohám koupel v roztoku soli. Ta se postará o dezinfekci pokožky a také o její změkčení. Do lavoru nalijte teplou vodu a rozpusťte v ní lžičku koupelové soli. V lázni nechte nohy 15 minut.

Krok 2

Po koupeli nohy jemně osušte a ošetřete peelingem. Zaměřte se především na paty. Pokud je zapotřebí, použijte pemzu. Netlačte, jen jemnými krouživými pohyby přejíždějte po ploskách nohou. Pak nohy opět opláchněte a důkladně osušte.

Krok 3

Konečnou fází je natření hydratačním krémem s regeneračními složkami. Pokud jej budete používat pravidelně (každý večer), kůže nepopraská a zůstane měkká. Pokud jste nožky dlouho zanedbávala, dopřejte jim povzbuzující masku s přírodními oleji. Zvláště účinné jsou exfoliační masky.

Krok 4

Nezapomínejte ani na úpravu a následné lakování nehtů. Nehty pilujte pouze pilníkem. Nestříhejte je ani neštípejte kleštičkami. Pro jarní dny volte červené odstíny laku na nehty.

reklama
reklama

Komentáře