Můj kousek štěstí

Připravte pokožku na léto

Prázdniny a dovolené jsou za dveřmi, a přichází tak i doba opalování. Na letní slunění je ale potřeba pokožku připravit.

Pomohou doplňky stravy k lepšímu opálení?
Často před odjezdem na dovolenou absolvujeme kúru v podobě vitaminových tabletek, například s beta-karotenem. Jistě to neuškodí, ale spolehlivé důkazy o jejich výrazném efektu pro opálení neexistují. Při pravidelné konzumaci jen dlouhodobě zabarví kůži do mírně zlatavého nádechu, ale před UV zářením neochrání. Dosáhnout atraktivnějšího zbarvení kůže můžete i pravidelnou konzumací ovoce a zeleniny s obsahem beta-karotenů, jako jsou mrkev meruňky, papája, mango, nektarinky, broskve, špenát, brokolice, hrách, kapusta či řeřicha.

Spálení zvyšuje riziko rakoviny kůže
Každé spálení od lsunce, i to menší, dlouhodobě zvyšuje riziko vzniku kožních nádorů. Proto i ti, kteří se opalují dobře, by měli začínat s pobytem na slunci zvolna, aby měla kůže čas vytvořit si ochrannou pigmentaci. Samozřejmostí je používání krémů s SPF faktorem.

Opatrně na pigmentové skvrny
Zvláště ženy trápí po slunění vzniklé pigmentové skvrny. Zejména ty v obličeji jsou často svízelným problémem a je lepší jejich vzniku předcházet důsledným používáním krémů s vyšším SPF.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden