Přírodní triky pro váš věčný půvab

Trápíte se kvůli vráskám, nevzhledným černým tečkám, suché nebo červené pleti? Toužíte vypadat mladší, ale na botox nemáte odvahu? Poradíme vám, které netradiční přírodní přísady v kosmetice tohle všechno hravě zvládnou.

Kozí kolostrum pro bezchybnou pleť

Kozí kolostrum neboli také mateřské mlezivo koziček dokáže působit na imunitu naší kůže a zlepšovat její obranyschopnost, což ocení především vaše citlivá a suchá pleť. V kosmetice se vyskytuje také kozí mléko a kozí máslo. Čerstvé kozí mléko pleť regeneruje a může vám pomoci na atopické ekzémy či akné. Kozí máslo zase pomáhá vstřebávat se do hlubších vrstev pokožky a tam působit. Tím by měly být přípravky proti stárnutí mnohem účinnější.

Krásná díky rašelině

Rašelina je stálicí nejen v podobě koupelí, ale je vhodná i na obličej. Obsahuje totiž mnoho minerálů, vitaminů a antioxidantů. Působí proti akné, pomáhá pleť obnovovat, hloubkově čistit a tvořit kolagen, který je zásadní pro krásnou pleť bez vrásek. Kromě rašeliny existují také další poklady, což jsou třeba jíly. Zelený je vhodný pro mastnou a aknózní pleť, bílý a růžový zase pro suchou a normální pleť. Čistí vaši pokožku a zlepšují stav kůže.

Šnečí sliz účinně vyhladí vrásky

Šnečí sliz se stal populární v Koreji a pak se šílenství kolem něj rozšířilo po celém světě. Ovšem i u nás najdete šnečí farmy, kde funguje chov šneků i pro kosmetické účely. Kromě schopnosti vyhladit vrásky a zjemnit kůži umí hojit i drobné ranky a akné. Na trhu najdete krémy s obsahem šnečího slizu proti vráskám a vyhlazující séra či masky.

Hadí jed místo botoxu

Hadí jed není v kosmetice vůbec žádnou novinkou. V kosmetice ho odedávna najdete pod názvem SYN-AKE a je možné mu přezdívat také botox bez jehel. Dokáže uvolnit svaly, čímž předchází trvalému vzniku vrásek a vyhlazuje ty, které máte.

Mořské chaluhy pro ochranu pleti

Mořské řasy mají na pleť detoxikační a hojivé účinky. Ukrývá se v nich spousta minerálů a antioxidantů. Pro pleť jsou něco jako vitaminový koktejl s ochranným štítem v jednom. Používají se také na tělo, jelikož mají i zpevňující účinky.

Kaviár jako luxusní péče

Extrakt z kaviáru funguje jako koktejl mládí, zmizík vrásek a záruka hydratace. Ve výtažcích z rybích jiker najdete spoustu vitaminů, minerálů a proteinů, které povzbuzují tvorbu kolagenu. Pro pleť a tělo to je dávka omlazující energie a rozjasnění. Výtažky z kaviáru skvěle fungují i na vlasy, jež dělá lesklé.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden