Přišla k dědictví za desítky milionů!

Hvězda dětských srdcí herečka Dagmar Patrasová (63) zůstává i poté, co ji její manžel a známý muzikant Felix Slováček (76) podvedl, v nefunkčním svazku. I když spolu dávno nežijí, tak na rozvod zatím ani jeden z nich nepomýšlí. Rozvedou se nakonec, nebo ne? A co majetek?

Otázkou zůstává, zda by v případě rozvodu měla kam hlavu složit a zda má z čeho žít. Dáda Patrasová (63) už je ve starobním důchodu, ale poměrně solidní penze není jejím jediným příjmem. Herečka je spolumajitelkou hned několika luxusních nemovitostí. Jednu z nich vlastní i ona sama.

Je z ní milionářka?

Je to část obrovského činžovního domu na lukrativní pražské a drese, v Praze na Novém Městě. Rohová budova se nachází kousek od Karlova náměstí a její podíl v domě reprezentují tři rozlehlé bytové jednotky s prvorepublikově vysokými stropy. Za pronájem tří bytů má Dáda měsíčně dostávat desetitisícové částky! Velkou záhadou však stále zůstává, jak tak obrovský majetek herečka získala. Že by si na něj vydělala, nebo to bylo jinak? Patrasová prý dědictví získala po jisté Věře Kočové (†80). Ta zemřela v roce 1991. Sice po sobě zanechala neteř, synovce a druha, přesto se v její závěti objevila také Dáda.

Jak k tomu přišla?

Věra Kočová prý dokonce napsala závěti dvě. V první odkazovala veškerý svůj nemovitý majetek synovci Jaroslavu H., avšak v té druhé odkázala jednu osminu domu Dádě Patrasové. Synovec tak přišel o část majetku a měl pochopitelně vztek. Nebylo tedy překvapením, že mezi dědici pak panovaly velké spory. Dokládá to i notářská listina. Následně došlo k přerušení dědického řízení a proběhl i soud. Dádě nakonec spadlo do klína neskutečné dědictví. Průměrná cena bytu v této lokalitě se totiž pohybuje dle velikosti a vybavení kolem 100 tisíc korun za metr čtverečný.

Z dětské hvězdy majitelkou realit

To však není veškerý majetek, který Dáda vlastní. Patrasová kromě těchto nemovitostí vlastní společně se Slováčkem také další budovy. Jednou z nich je vila se zahradou na pražských Vinohradech, kde nechybí ani krytý bazén. Dále také rezidenci, kde působí umělecká agentura Felixe Slováčka (76), která Dádu zastupuje. Hodnota této vily vzhledem k prestižní adrese parcely představuje čtyři desítky milionů korun. Nedávno však podle Dádiných slov donutila Felixe jeho milenka Lucie Gelemová (35), aby změnil adresu kanceláře a jejich společné agentury, která přitom byla vždy v jejich domě. Do společného majetku manželů patří ještě dům v Řitce u Prahy, který údajně koupili pro svého syna Felixe Slováčka mladšího (35).

Poslední nemovitostí, kterou spolu vlastní je jejich chata v Českém Ráji. Jedná se o obří bývalý statek, na jehož střeše se rozkládá pořádná elektrárna a aby toho nebylo málo, tak tam mají také bazén. Odhadovaná cena této rekreační nemovitosti je hodně přes deset milionů korun. Není tedy divu, že se ani jeden z nich do rozvodu nehrne, aby nemuseli společné bohatství komplikovaně dělit.

Rozvod je stále v nedohlednu

Ačkoli to vypadá, že jejich vztah už je dávno u konce a rozvod na spadnutí, tak ani jeden z nich žádost o rozvod nepodal, i když střídavě mění názor. Jsou to však jen řeči. Jisté je, že jejich nerozhodnost je brzdí v tom, aby konečně začali žít své vlastní životy s novými partnery. Zvláště v případě Felixe s jeho milenkou Lucií Gelemovou. „Nerozvádím se, protože Felix to za žádnou cenu nechce. Tak proč bych to měla chtít já?,“ tvrdí Dáda. Zároveň přiznává, že kdyby před 35 lety tušila, že ji tak odporně zradí, nikdy by se za něj neprovdala. A jak Dáda snáší jeho milenku? „Jde mi na nervy, že se spolu objevují ve společnosti. Ale myslím, že je to hlavně problém té paní, která se potřebuje zviditelňovat,“ řekla o ní Dáda.

Je pod pantoflem?

Podle ní musí Felix svou milenku poslouchat a slyší to prý z různých stran. Lituje ho, ale nechce mu mluvit do života, protože je spokojená, jak to teď mezi nimi je. Podle všeho mezi nimi údajně zavládl mír, takže ve výsledku proti manželovi nic nemá. Slováček prý za ní dochází na návštěvy a ona mu dokonce i vaří. A to mu ještě nedávno i prala, ale to už naštěstí nedělá. Skoro se zdá, že si o něm myslí, že on vlastně za nic nemůže, protože je takový hodný trouba a všechnu vinu svaluje na Lucii. Té by ani ruku nepodala. Felixe zkrátka ze svého života nedokáže jen tak vymazat, a nejspíš proto rozvod odkládá. Podle známých prý tajně doufá, že se Felix s milenkou rozejde a vrátí se k ní.

reklama
reklama