Přiznal se, jak „balil“ svou první lásku.

Tak významné kulatiny Karel Gott (80) slaví dlouho a pořádně. Portrét zpěváka se třeba objeví na pamětní eurobankovce. Bude jich pro sběratele vydáno pouze 5 tisíc kusů. Bankovkami se nedá normálně platit, je na nich vyznačena hodnota nula, ale pravděpodobně získá časem značnou sběratelskou hodnotu.

Třeba překoná i Palackého, možná i Masaryka. Karel si zatím užívá dovolenou u moře na Sardinii, kde dopisuje svoje paměti. Zveřejnil dokonce kousek textu, kde popisuje vztah k první platonické lásce. Tou prý byla jeho ruštinářka, která ho učila na základce v Kobylisích.

Pokoušel se ji prý zaujmout svým typickým způsobem. Žádné puberťácké předvádění. Karel seděl už v patnácti letech ve školní lavici ve dvouřadém saku s perfektně sladěnou kravatou. O šest let starší učitelku „balil“ na světácké chování, odkoukané z filmů se svým oblíbeným hercem Oldřichem Novým (†83).

„Kluci ze třídy si ze mě občas dělali srandu a ptali se mě: Kam jdeš? Jdeš na svatbu nebo co? A já na to: Co ty víš?“ To vybrané chování mu už zůstalo.

reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden

reklama