Přiznal těžkou závislost

Spousta lidí ho už nějakou dobu podezírala z toho, že je závislý na návykových látkách. Teď šel herec Miroslav Šimůnek (42), který se objevuje v seriálu Sestřičky Modrý kód, s pravdou ven.

„Ano, nemám se čím tajit, bojoval jsem se závislostí na hypnotikách, které jsem bral 10 let. Lékaři mi řekli, že jsem přišel za minutu dvanáct,“ svěřil se bývalý pohádkový princ.

Spořádal přes třicet prášků na spaní denně

Miroslav tedy nebyl závislý na drogách, ale na klasických prášcích na spaní. Popsal taky, jak se jeho závislost postupně projevovala. Nejdřív dodržoval dávkování, dal si jednu až dvě tobolky před spaním.

Postupem času si jich ale bral čím dál tím víc, a navíc k tomu začal užívat i prostředky na uklidnění. Zastavil se až u čísla třicet.  To by srazilo na kolena snad každého.

Šimůnek začal trpět nadměrným bušením srdce, měl mít dokonce pocit, jako by mu mělo vyskočit z hrudi. Do toho se přidala únava, problémy s dýcháním a také prodělal dva kolapsy.

V tu chvíli se s tím svěřil přátelům a ti ho okamžitě hnali do brněnské léčebny. Nakonec si přiznal, že má opravdu velký problém, a dal na jejich rady. S odstupem času si léčbu nemůže vynachválit.

Chce všechny varovat před nebezpečím

„Proto chci říct všem, pokud s tím máte problém a také vás psychiatři straší, že tam budete zažívat stavy, před kterými mě někteří varovali, tak to vůbec není pravda,“ snaží se herec a moderátora povzbudit všechny, kteří třeba zažívají to samé a bojí se říct si o pomoc.

Bohužel však nelze říct, že je ze všeho nadobro venku. Pořád se totiž pohybuje na velmi tenkém ledě a stačí jen malý stres a opět do toho spadne.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden