Pro duši i tělo mojí sestřenice si přišel sám ďábel!

Blížily se její padesátiny a ona se bála, že bude muset odevzdat svoji duši!

S temnými silami není dobré si zahrávat. Vždycky získají to, co chtějí!

Před třemi lety mě nečekaně navštívila Monika, moje vzdálená sestřenice. Znala jsem jí celý život jako veselou a příjemnou ženu, teď ale byla hodně vyděšená. Vypadalo to, že předčasně zestárla. Chtěla se mnou o něčem důležitém mluvit. Měla jsem obavu, že půjde o nějakou závažnou nemoc. Trápilo jí ale něco úplně jiného.

Vůbec jsem jí to nevěřila!

Monika se mi svěřila s neuvěřitelnou historkou. V mládí se zamilovala do jednoho kluka, ten o ni ale nestál. Přála si ho tak moc, že by byla ochotná udělat cokoliv. Uzavřela prý tehdy smlouvu přímo s ďáblem a podepsala jí vlastní krví. Dostala příslib, že toho mladíka dostane a bude s ním šťastná. Až jí bude padesát, tak si ale ďábel přijde pro její duši. Oním mladíkem byl její současný manžel Standa. Nejprve jsem se Monice vysmála. Považovala jsem to za špatný vtip, potom mě ale napadlo, jestli netrpí nějakou duševní chorobou. Viděla jsem ale na sestřenici, že má opravdu strach. Kdyby bylo pravdou to, co mi vylíčila, měla by k němu důvod. Padesátiny se totiž blížily, zbývalo do nich půl roku. Řekla jsem Monice, že jí moc nevěřím a myslím si, že má bujnou fantazii. Určitě tady bude nejméně do osmdesáti let.

Místo oslavy přišel šok!

Monika už se mi se svými obavami neozvala a na oslavu jsme nebyli pozvání. Měla jsem za to, že je to kvůli tomu, jak jsem jí odbyla. Oslava se konala přesně v den padesátých narozenin. Ještě téhož večera mi volal Moničin manžel. Už z prvního tónu jeho hlasu jsem poznala, že se stalo něco strašného. Sdělil mi, že Monika je mrtvá. Když šla do sklepa pro víno, spadla na schodech a uhodila se do hlavy tak nešťastně, že si prorazila lebku. Našli jí až po chvíli, když se nevracela. Ta zpráva mě šokovala hned dvakrát. Jednak tím, že Monika už není a jednak tím, že to, co mi před časem říkala, se mohlo zakládat na pravdě. Asi si opravdu přišel ďábel pro to, co mu kdysi slíbila!

Věra N. (53), Brno

reklama
reklama

Komentáře