Můj kousek štěstí

Pro krásnější prsa

Gravitaci nelze zrušit

Pevná a dobře tvarovaná prsa si přeje mít snad každá žena. Jenže co je nám dáno od přírody, respektive geneticky, moc nezměníme. Navíc během života pevnost ochabuje, mohou se objevit strie... Na vině je kojení, přibývající léta, pohodlný styl života nebo velké výkyvy váhy. Úplně zamezit těmto procesům nelze, ale můžeme je do jisté míry oddálit nebo zmírnit.

Plavání je velmi vhodný sport pro celé tělo.

Jak na zpevňování

Vždy se snažte stát rovně; žádná prsa nevypadají hezky,když má žena ohnutá záda. Důležité je také zpevňování a pravidelné posilování prsních svalů. Mezi nejúčinnější cviky k tomu patří určitě kliky, které můžete provádět v „dámské“ verzi, tedy s opřením o pokrčená kolena.

Je to o něco snazší a účinnost je stejná. Ideálním sportem je také plavání. Důležitá je právě pravidelnost, protože jedině tak docílíte posílení svalů. Ke cvičení pak přijdete také některý z krémů určených na zpevnění těla či přímo pokožky prsou.

Masáže a krémy pomáhají pokožku prsou zpevnit.

Jak na strie

Vznik strií nezávisí na věku ani na váze, trápí mladé i starší ženy. Může za ně dědičnost, hormonální změny, obezita, rychlý úbytek i nárůst váhy, při němž se prsa zvětšují a kůže se roztahuje a na prsou se někdy může objevit i nepříjemné svědění.

Prevencí pro vznik strií je každodenní promazávání mastnými krémy. Pokud už strie vznikly, po čase vyblednou a většinou nejsou příliš viditelné. Pokud vás přesto trápí, jedním z řešení může být laserové nebo radiofrekvenční ošetření, které jejich viditelnost ještě zmírní.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden