Můj kousek štěstí

Pro měkoučkou chůzi

Speciální masážní přístroje s lázní umějí také divy...

Není nad to vyjít si na procházku a radovat se z krásného dne. Co když ale jen pohodlné boty nestačí a chodidla protestují?

Pryč s ní

Tvrdá a popraskaná kůže na patách a chodidlech je nejen nevzhledná. Někdy je i bolestivá, a pokud ji necháte být, můžete si zadělat i na zdravotní komplikace. Vyřešit tento problém ale není složité, vyžaduje to jen důkladnou a pravidelnou péči.

Krok za krokem

Alespoň dvakrát týdně dopřejte chodidlům teplou lázeň. Do ní můžete přidat koupelovou sůl, vonné oleje, lžíci medu, který regeneruje a pomáhá hojení, či skleničku octa, který pokožku změkčí, zničí bakterie a snižuje pocení nohou. Asi po 20 minutách, až bude kůže změklá, odstraňte ztvrdlou kůži pomocí pemzy, speciální škrabky nebo brusky na nohy.

Obrušování stačí dvakrát měsíčně, v mezičase použijte jemnější peeling. Pak nohy ošetřete změkčujícím krémem. Krémy používejte denně.

Něco ze spíže

Peeling si můžete vyrobit z 1 dl olivového oleje, 2–3 lžic hrubé mořské soli a pár kapek citronové šťávy. Naneste ho na chodidla i nárty, pár minut masírujte a pak opláchněte. Místo krému si chodidla můžete namazat sádlem, obalit je igelitem a na to si obléct bavlněné ponožky.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden