Můj kousek štěstí

Pro spokojený vztah manželský slib nepotřebovali

Můj kousek štěstí

Byl jí hereckým kolegou, dobrým přítelem, milujícím partnerem i přísným režisérem, za manžela si jej však nikdy nevzala.

Silnou esencí tohoto hereckého partnerství byl vždy smysl pro humor. Společně spolu žili, pracovali a smáli se více než čtyřicet let.

Lásku k divadlu a herectví podědil Stanislav Remunda (†84) po svém tatínkovi, ten byl sice vyučeným pekařem, zároveň ale také nadšeným ochotníkem. A tak svůj zájem přenesl i na svého syna, který se rozhodl, že se herectví bude věnovat dál.

Cestu do uměleckého světa započal na Státní konzervatoři v Brně, odkud posléze přešel na konzervatoř do Prahy. Rok studoval DAMU a své první angažmá následně dostal v Divadle S. K. Neumanna, tedy v dnešním Divadle Pod Palmovkou. O pár let později, v roce 1952 odešel do angažmá Divadla na Vinohradech, kde následně působil dlouhých devětatřicet let.

Herec a režie

Ovšem nejen jako herec, příležitost zde od druhé poloviny šedesátých let dostal i coby divadelní režisér a využil ji na výbornou. Nebyl ovšem

Zbývá vám 89% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden