Proč bychom měli konzumovat ovoce a zeleninu a v jaké formě?

Součástí správného jídelníčku by mělo být alespoň 400 gramů ovoce a zeleniny, ideálně různě zpracovaných a rozdělených do pěti porcí. Proč tomu tak je? Jak toto množství naplnit a čím? Na tyto a další otázky jsme se dnes zeptali se RNDr. Pavla Suchánka, nutričního specialisty a odborného experta kampaně "Džusy a pyré – vitamíny ve SMART formě!”

V jakém množství a proč bychom měli konzumovat ovoce a zeleninu?

Rád bych upozornil na to, že uvedených 400 gramů, správněji 500 gramů rozdělených do pěti porcí je absolutní minimum. Jedna porce se skládá z jednoho kusu ovoce nebo zeleniny střední velikosti (např. jablko, mrkev) nebo několika menších kousků (např. jahody, třešně) nebo misky salátu. A čím je pro nás konzumace ovoce a zeleniny přínosná? Vyšší příjem zeleniny a ovoce vede k nižšímu riziku výskytu například nádorových onemocnění nebo kardiovaskulárních onemocnění. Z tohoto důvodu, pokud můžete změnit formu konzumace ovoce a zeleniny do jednodušší, která vám bude více vyhovovat, a díky tomu splníte doporučené porce, pak to bude určitě pro vás jen dobře.

V jaké podobě bychom měli ovoce a zeleninu jíst?

V rámci rozmanité a vyvážené stravy se doporučuje konzumovat zeleninu a ovoce v různých podobách, včetně džusů a pyré. Díky tomu dostává organismus po celý den vitamíny, minerální látky a flavonoidy (vitamín P).

Mají džusy a pyré srovnatelnou nutriční hodnotu jako čerstvé ovoce a zelenina?

Češi si stále neuvědomují, že džusy a pyré jsou přírodními produkty a jsou ze sta procent vyrobeny z ovoce a zeleniny, jsou bez konzervantů či barviv. Ovocné a zeleninové pyré jsou přírodní produkty, které mají podobnou nutriční hodnotu jako zelenina a ovoce. Obsahují cennou vlákninu, vitamíny a minerální látky, jako je draslík, vápník a hořčík.

Dále jsou zdrojem energie ve formě tzv. ovocného cukru, jakož i organických kyselin a mnohých dalších biologicky účinných látek. A co je ještě velmi důležité, je fakt, že neobsahují přidaný cukr, čili se jedná o 100% přírodní produkty.

Byla prokázána souvislost mezi konzumací ovocných a zeleninových šťáv s obezitou?

Výsledky průzkumů dokládají, že rozumná konzumace džusu nijak nesouvisí s nadváhou nebo obezitou. Nadměrná konzumace ovocného džusu, podobně jako většiny potravin ale může přispět k nadváze. Konzumace 100% ovocného džusu by měla být součástí vyváženého jídelníčku, který zohledňuje denní příjem kalorií a výdej energie.

Je lepší zařadit džusy a pyré ke snídani nebo spíš ke svačině během dne?

Sklenice pomerančového džusu ke snídani vám dodá energii na celé ráno, oproti tomu rajčatový džus je skvělou volbou pro zdravou a lehkou svačinu. 200ml sklenice rajčatového džusu obsahuje 500 miligramů draslíku, který zajišťuje správný chod svalů, nervového systému a udržuje v normě krevní tlak. Na druhé straně pyré z mrkve obsahuje beta-karoten a provitamín A, které se během letního opalování starají o růst a obnovu kožních buněk a mohou tak také být významným doplňkem zdravého oběda. Pitím džusu a konzumací pyré lze jednoduše získat potřebnou porci vitamínů a minerálních látek, což ve výsledku může vést k lepšímu zdraví.

reklama
reklama

Komentáře