Můj čas na kafíčko

Proč má další manželství větší šanci?

Máme pro vás překvapivé zjištění, proč bývá druhé manželství lepší než to první!

Rozvod je pro každého prohra. Je jasné, že máte srdce na kusy, ale věřte, že ten, kdo si vás mnohem víc zaslouží, už na vás někde čeká. Další vztah vám může přinést nečekané výhody. Jaké to jsou? A jak je možné, že druhé manželství vydrží déle?

Nemusíte si už oba na nic hrát

Už jste přišla na to, že nemá smysl držet v sobě vztek na druhého, když neudělá přesně to, co jste si přála, aby udělal. Není děd Vševěd, takže ve druhém manželství raději řeknete nahlas to, co chcete, místo toho, abyste hrála hry kdo s koho.

Pokud vám něco vadí, nebudete to v sobě dusit jako poprvé, ale narovinu si promluvíte. Manželství není jen zábava, je to taky umění silné komunikační dovednosti. A to teď už víte.

Vážíte si každé chvíle

Ponaučení z krachu prvního manželství je jasné: nezapomínat si užívat každý den, který společně strávíte. Spousta párů se rozvedla právě kvůli tomu, že spolu přestali komunikovat, smát se a radovat se ze života.

Právě to je mnohem důležitější než řešit neustálé dohady o tom, kdo nechal zvednuté záchodové prkénko nebo pohozené ponožky v koupelně. Neužívat si společně strávené chvíle není cesta ke spokojenému manželství. Proto takové chyby v tom druhém neděláte.

Máte toho více společného

Ať už je to posedlost pizzou, nebo procházkami po lesích, ve druhém vztahu obvykle hledáte víc společných věcí, než které vás spojovaly s prvním partnerem. Ono to je celkem přirozené, z nějakého důvodu jste se rozvedla, takže už víte, co vám vadilo nejvíc, a snažíte se toho už vyvarovat.

Podvědomě tak hledáte muže, se kterým si budete opravdu rozumět ve více věcech, budete vzájemně slučitelní a nebudete se muset spolu tolik dohadovat.

Pomáháte jeden druhému

Druhá manželství jsou často o tom, že ani jeden z vás už nemá potřebu si neustále něco dokazovat, mít pravdu za každou cenu a vyhrávat nad tím druhým. Už máte něco za sebou, jste starší, takže víte, že práce v domácnosti se holt musí udělat – podle toho, kdo má právě čas.

Do druhých manželství už si oba partneři přinesli ponaučení, že domácí práce nejsou peklem, kde se bojuje v ringu. Prostě každý musí udělat to, co je třeba.

Jste schopni kompromisů

Ve druhém svazku to už není tak těžký boj a hádky jako v tom prvním. Vaše ega už jsou totiž méně hlasitá, však vám je taky o pár let víc a máte o mnoho víc zkušeností.

Nemusíte a ani nechcete neustále tomu druhému dokazovat, že jen vy máte patent na rozum. Víte moc dobře, kdo jste, znáte svou cenu, máte svou hrdost a víte taky, kde jsou vaše hranice a schopnost kompromisů. Víte, že spolupráce je jediný způsob, jak být oba spokojení.

Neřešíte už tolik krásu a vrásky

V pětadvaceti vám samozřejmě na vzhledu záleželo víc, než když vás dnes zdobí moudrost a je vám přes padesát. Samozřejmě se zajímáte o to, jak vypadáte, ale vzhled není to nejdůležitější. Kdo by řešil vrásky, když jsou důležitější věci?

První manželství se asi nerozpadlo kvůli tomu, že jeden z vás začal šedivět nebo přibral pár kilo. Ve druhém manželství si uvědomíte, že svého partnera milujete takového, jaký je. Bez podmínek.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden