Proč máte pečovat o svůj krk a dekolt?

Je to zvláštní, ale ačkoli je jemná kůže na krku a v okolí dekoltu celkem jasným odrazem věku téměř každé ženy, přesto se na něj často v péči o tělo zapomíná. Začněte mu věnovat trochu víc pozornosti právě teď!

Rozhodně není řešením zakrývání v podobě huňatých roláků, velkých náhrdelníků nebo pestrých šátků. Začněte to dělat tak, abyste se za svůj krk nemusela stydět.

Začněte používat speciální krém

Právě proto, že je pokožka v okolí krku velmi jemná a slabá, podléhá daleko více stárnutí než třeba kůže na vašem břiše nebo stehnech. Proto vám nesmí doma v koupelně na poličce chybět krém právě na tuto partii. Mažte se s ním denně, a to od dekoltu až po okraj vaší čelisti vždy směrem nahoru. Tím totiž ještě více eliminujete nežádoucí vytahování slabé kůže.

Nezapomeňte se dostatečně chránit

V horkých slunných letních dnech je více než kdy jindy zapotřebí chránit se před nebezpečnými UV paprsky. To samé platí i o vašem krku. Pořiďte si ještě jeden krém, který ve svém složení bude obsahovat potřebné UV filtry. Stejně vám poslouží i speciální make-up s touto ochranou. Pokud ale už nechcete utrácet za další kosmetiku, natřete se alespoň obyčejným opalovacím krémem. Nic totiž neurychlí stárnutí kůže tak rychle jako samotné sluneční paprsky.

reklama
reklama